Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję rady:

Gdzie w Poznaniu wykonam badanie składu chemicznego surowego mięsa? Sanepid odpada, pytałem, niestety nie wykonają takiego badania nawet za siano. Czyli szukam jakiegoś laba, który ogarnia co tam może być i może to sprawdzić.

Cel? Mam dość chemicznego żarcia na patelni, praktycznie każde, nawet drogie mięsa są już tak #!$%@? tym syfem, że tego się k.... nie da smażyć. Chcę zatem zrobić sobie listę tego co i gdzie, może nawet aby podzielić się nią z innymi.

Zatem jeśli ktoś wie, to proszę o info.

#mieso #chemiaspozywcza
  • 11
@mroz3: Podzwonię, popytam, w Sanepidzie babka mi powiedziała, że oni nie wiedzą, czego szukać, więc nie mogą. Swoją drogą szlag mnie trafia, że instytucje zatwierdzają ładowanie tego syfu, ale nie wiedzą jak to sprawdzić #!$%@?...
@KonPrzewalskiego:

Wiesz co zrob... Troche dookola, ale moze, i tylko moze, sie uda.

Znajdz wydzialy badz instytuty, badz katedry: towaroznawstwa, towaroznawstwa i zarzadzania jakoscia, technologii zywienia itp gdziekolwiek w polsce.

Poszukaj kogos od miesa/zywnosci albo na stronce albo dzwoniac do sekretariatu. Zapytaj tej osoby czy ktos w polsce robi takie cos prywatnie albo czy oni by zrobili, np w ramach pracy ze studentami. Profit

Gratis keywords: spektografia, chromatografia, chemia zywnosci (chyba)