Wpis z mikrobloga

Doszedłem do wniosku, że po za #studbaza też trzeba się rozwijać, więc pomyślałem, że poduczę się #autocad, bo na zajęciach w sumie to nic z tego nie mieliśmy(a dużo pracodawców ma w wymaganiach "Obsługa AutoCAD") Polecacie jakieś kursy? W sumie na yt sporo tego jest, tylko trzeba dobrze trafić. Interesuje mnie ogólnie rysowanie w 2D, tworzenie dokumentacji technicznej itp.

#pytanie #kiciochpyta #polibuda
  • 8
  • Odpowiedz
@orange92: Nie wiem jakie rysunki chcesz tworzyć, ale pamiętam, że kumpel mi kiedyś pokazał jak przycinać/wydłużać linię, robić offset, wymiarować, podstawy warstw, copy/paste. Zajęło to może 20 minut. Po tym byłem w stanie narysować pierwszy rysunek (rzut domu) na zajęcia. Potem tylko dodawałem funkcjonalności w miarę jak były mi potrzebne. Polecam Ci znaleźć temat rysunku, a potem kogoś kto Ci na nim pokaże zupełne podstawy. Potem już jest z górki
  • Odpowiedz
@orange92: Z ciekawości, to po czym jesteś? Najlepiej nauczyć się AC po prostu rysując i kombinując jak zrobić coś lepiej/szybciej. Mnie interesował typowo rysunek budowlany/konstrukcyjny, a wiadomo ile czasami trzeba tam informacji zamieścić. Zaglądam czasami do AutoCAD Bible z 2009, ale to w naprawdę skrajnych przypadkach.

Uber protip: jak najprędzej opanuj umiejętność drukowania z arkuszy i stosuj skalę opisową. Doczytaj o co w tym chodzi, ale mocno to ułatwia późniejsze
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: od 3 lat się ze skalą opisową męczę i nadal nigdzie porządnego wytłumaczenia nie znalazłem xD

rozumiem tylko że zależnie czy ustawimy opisowy czy nie, to będzie nam skalowało na rzutniach albo nie
  • Odpowiedz
@padobar: Chodzi głównie o to, że jeśli robisz rysunek, który ma być później w kilku skalach, to wysokości tekstu i danych będą stałe. Bez zwiększania czy pomniejszania czcionki. I dodatkowego rysunku w obszarze modelu.
  • Odpowiedz