Wpis z mikrobloga

@CommanderStrax: Przypuszczam, że rozwalając tą osłonkę lek nie mógł dotrzeć do miejsca, gdzie powinien być w tym stopniu, gdyby jednak został w tej osłonie. One są specjalnie zrobione tak, by kwas trawiący bez problemu poradził sobie z rozpuszczeniem tego. Nie sądzę jednak, żeby jej usunięcie miało jakieś negatywne skutki.
  • Odpowiedz
@przegryf: akurat ta, którą pokazuję ma w sobie magnez, no a magnez można dostać również w zwykłych tabletkach (które jednak chyba bardziej preferuję)

@v00: jak dla mnie wcale nie łatwiej ;p do dziś mam awersję do łykania tabletek, a takie rozmiarowo mnie przerażają
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: To zależy. Jak to jest postać o przedłużonym uwalnianiu to nie powinno takich kapsułek się rozwalać. Podobnie jeśli to postać leku dojelitowa. Z ciekawości co za magnez? Jak Slow Mag dojelitowy to powinieneś połykać bez niszczenia kapsułki:)
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: Przypomniałem sobie i slow mag to jednak tabletki więc to nie to. Generalnie warto sprawdzić na pudełku co jest napisane. Jeśli jest informacje że tabletki lun kapsułki o przedłużonym uwalnianiu to z pewnymi wyjątkami nie powinno się ich przed zjedzeniem dzielić ani otwierać, chyba że w ulotce pisze że wolno. Znaczenie jednak ma, bo w zależności jaki magnez łykasz to wchłania się lepiej lub gorzej:)
  • Odpowiedz