Wpis z mikrobloga

@Al_Ganonim: Z tymi prędkościami to sobie można dowolnie manipulować. Ja względem ziemi nie poruszam się w ogóle. Ja wraz z ziemią względem innej galaktyki poruszam się sekstyliony pierdyliardów mahów czegokolwiek tam. I jaki to ma sens :P
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: Czy naprawdę lepsze życie następnych pokoleń jest Twoją siłą napędową? Taka rodzaj motywacji jest dla mnie szczególną zagadką. Jak można czerpać przyjemność z podwyższania jakości życia osobników żyjących w przyszłości gdzie Ciebie będzie brak?
  • Odpowiedz
@Separatysta: Moją siłą napędową jest chęć poznania i odkrywanie. Dlatego zajmuję się taką dziedziną nauki, która przeżywa obecnie boom i moja nisza nie posiada jeszcze stabilizacji teoretycznej. Możliwość osobistej kontrybucji do rozwijającej się gałęzi nauki daje mi wielką radość, którą zawsze mam ochotę się dzielić. Wiem, że posiadanie szerokiej perspektywy powoduje zupełnie inne podejście do życia. Chciałbym zarażać tą perspektywą innych.

Ja wiem, że moje życie kiedyś się skończy. Jestem
  • Odpowiedz
@Separatysta: No pewnie, jednym wpisem na mirko. Zapraszam na moje wykłady w Krakowie. Jak się zbierze grupa, to zrobię wykład zamawiany w jakiś wieczór; a jak pogoda pozwoli, to przesiedzimy na teleskopach tak długo jak się da.

BTW, odległość od Twoich stóp do jądra Ziemi jest około 6380 km. Wystarczy wwiercić się na głębokość zaledwie 3 km (miejscami nieco głębiej), żeby pozyskiwać ciepło z wnętrza Ziemi w ilości wystarczającej na
  • Odpowiedz
@plusujemny: koszty założenia są szalenie wysokie dla 'detalicznych' instalacji. Gdyby rozwinąć technologię masowego czerpania energii geotermalnej, koszty instalacji mogłyby spaść. Użytkowanie już drogie nie jest.
  • Odpowiedz
@FFFx: Cóż, jeśli mielibyśmy zrobić oficjalny Wieczór z Gwiazdami (tak się te wykłady u nas nazywają) na zamówienie, to nie mogę żądać za to ani grosza. Taka polityka Firmy.
  • Odpowiedz
@FFFx: To ta strona. Mamy małą salę wykładową, dlatego nie możemy już przyjmować więcej rezerwacji grupowych na wykłady. Indywidualnie można przyjść, ale trzeba być przygotowanym, że na sali już nie będzie miejsca.

Po wykładzie zawsze jest czas na Q&A, potem oprowadzamy po terenie i przy dobrej pogodzie zapraszamy pod teleskopy. Start o 18:30, finisz... różnie z nim bywa. Zdarzało się że i do 23:00 pokazywaliśmy Messiery, Planety, Księżyc.

Wykłady zawsze odbywają się w Obserwatorium na Skale, czyli na ul. Orlej
  • Odpowiedz