Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi górskie mirki, czy będąc w Alpach Julijskich, nie pchając się na granie i percie wystarczą mi podejściówki czy brać koniecznie wysokie treki?

Zależy mi na wadze, bo potem będę się jeszcze tułał po Bośni i Chorwacji, w niskich wszędzie pochodzę a wysokie treki tylko będą dodawać dodatkowe 1,5 do plecaka zawalonego wszystkim na 3 tygodnie a Triglavu nie mam zamiaru zdobywać.

#wspinaczka #gory #alpy
  • 6
  • Odpowiedz
@kozio23: No właśnie na "granie i percie" podejściówki byłyby lepsze :) Wysokie buty są dobre na błoto i chodzenie z dużym bagażem po nierównym terenie, bo stabilizują kostkę - więc jeżeli już masz i tak ciężko to chodź ostrożnie albo bierz wysokie buty.
  • Odpowiedz
@kozio23: Ja ostatnio chodzę w wysokich, bo oszczędzam swojego achillesa. Na luźnych kamieniach łatwo o dziwne wygibasy. Jak dość uważnie stawiasz stopy to niskie pewnie starczą. Nie wiem jak się sprawdza podeszwa w tych podejściówkach, jak jest zbyt cienka to strasznie bolą stopy po całym dniu łażenia po kamieniach. 1,5 kg to nie jest aż tak strasznie dużo, zresztą ja lubię sobie pokombinować z jakimiś miejscowymi lub zabezpieczyć bagaż i
  • Odpowiedz
@kozio23: Jak byłem w Julijskich to zawsze w podejściówkach (Triglav, Mała Mojstrovka). Tylko, że ja wszędzie w nich chodzę. Dla mnie podejściówki nie są fajne z ciężkim plecakiem, ale do wycieczek <2 dni ok. Na piargach też dało się zjeżdżać :)

Dla mnie te niby wygibasy, bo but poniżej kostki to raczej mit, ale ktoś mądrze powiedział, że trzeba najpierw zedrzeć kilka par butów i dopiero potem niskie w góry.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ineptus: @baczus: pytam głównie ze względu na to, że jeśli Noe uda mi się zostawić gdzieś części rzeczy to będę miał ciężki plecak.

@uysy: @baczus: całkowicie na górę nie będę szedł, bo cały wypad to takie trochę "rozpoznanie bojem" jadąc docelowo gdzie indziej. Tam gdzie dojdę, na umiarkowanych wyaok raczej nie powinno być śniegu nawet zbytnio skaliscie nie powinno być
  • Odpowiedz