Wpis z mikrobloga

Mirki, oglądałem dzisiaj na TVN24 program "Ranking Mazura". Zrobiłem przegląd manipulacji, jakie tam zauważyłem. Znalezisko tutaj: http://www.wykop.pl/artykul/2076720/przeglad-manipulacji-telewizji-tvn/

Jeden z reportaży, który wzbudził we mnie największe kontrowersje dotyczył naszego godła. W programie możemy zapoznać się z "odkryciem" redaktora Pawła Abramowicza. Otóż odkrył on, że orzeł w naszym godle to nie jest orzeł! To jest bielik! Jak to określa prowadzący redaktor, ptak "z tych tchórzliwych" i "nie gardzący padliną".

Temat podobno "wakacyjny". Jednak w reportażu aż kipi od symboli narodowych. W widzu trzeba wzbudzić do nich złe skojarzenia. Jak to zrobić? Najlepiej pokazać jakiegoś kibica ubranego w barwy. Ale nie, nie takiego randomowego kibica. Trzeba wybrać największego #!$%@? jakiego mamy w archiwum i zrobić z niego wstawkę.

Wracając jednak do ptaka. To nic, że bielik jest największym drapieżnikiem na polskim niebie. To nic, że USA też mają w godle bielika. Nazywają go oficjalnie orłem (bald eagle) i nikt tam nie rozważa czy należy on do rodzaju Haliaeetus czy Aquila (ptaki są w tej samej podrodzinie). No ale Polaczka trzeba zgnoić. Trzeba mu uświadomić, że jego orzeł to nie jest żaden orzeł. Że jest tchórzliwy, żywi się głównie padliną, rzadko poluje, nie ma siły. Żeby czasami nie przyszło mu do głowy być dumnym ze swoich symboli narodowych. Niech utożsamia te cechy z sobą, z swoim narodem. W końcu, jak to puentuje na końcu redaktor prowadzący: "jaki kraj, taki w godle ptak".

Więcej w znalezisku do którego jest link na początku posta.

#media #tvn #tvn24 #tvnklamie #faktytvn #4konserwy #polityka #korwin #pis #tusk #kaczynski #greenpeace #godlo #orzel #ekologia #manipulacja #propaganda #telewizja
snapwheed - Mirki, oglądałem dzisiaj na TVN24 program "Ranking Mazura". Zrobiłem prze...

źródło: comment_NTXwwU5BxykOyJAjI2YNt2uzD3Igfojd.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Snapwheed: Nasz bielik to orlan ale nawet gdyby to była kuropatwa to to #!$%@? mendium gównego ścieku, założone przez agentów Służby Bezpieczeństwa i rodowodzie PZPR, powinno szanować je jakiekolwiek ono by nie było. No ale dla tego bydła z tej parszywej tiwi stacji ważniejsze jest 12 gwiazdek na jakiejś błękitnej szmacie lub tęcza na Placu Zbawiciela.
  • Odpowiedz