Wpis z mikrobloga

Z uwagi na ogromne zainteresowanie wykopowym turniejem szachowym

( http://www.wykop.pl/link/2072834/wykopowy-turniej-szachowy/ - prawie 250 uczestników! ) zdecydowałem się na zwiększenie liczby i wartości nagród:

I miejsce - paczka-niespodzianka oraz bon w wysokości 150 złotych do wykorzystania na tłumaczenia zwykłe oraz przysięgłe

II miejsce - paczka-niespodzianka oraz bon w wysokości 100 złotych do wykorzystania na tłumaczenia zwykłe oraz przysięgłe

III miejsce - paczka-niespodzianka oraz bon w wysokości 50 złotych do wykorzystania na tłumaczenia zwykłe oraz przysięgłe

Dodatkowo za zajęcie pierwszego miejsca z kategorii "początkujący":

Paczka-niespodzianka oraz bon w wysokości 100 złotych do wykorzystania na tłumaczenia zwykłe oraz przysięgłe

Bon będzie można wykorzystać bezterminowo. Nie ma żadnych kruczków i minimalnej wartości zamówienia - jeżeli otrzymasz bon w wysokości 100 złotych a tłumaczenie będzie kosztowało 100 złotych to otrzymasz je bez ponoszenia żadnych kosztów.

Dodatkowo dla osób, które zajmą miejsca III - X, oferuję 10% rabatu do jednorazowego wykorzystania. Także bezterminowo. :)

Zaznaczę tylko, że tłumaczymy od 10 lat na wszystkie języki świata a zakres świadczonych usług mamy bardzo szeroki - od tłumaczeń dokumentów samochodowych po tłumaczenia filmów, lokalizacje oprogramowania i gier, przekłady dokumentów prawnych i przetargowych, tłumaczenia ustne (razem z wynajęciem sprzętu) itd.

Przypominam, że jeszcze dzisiaj można zapisać się do turnieju!

http://www.wykop.pl/wpis/8715688/lista-startowa-v2-by-zapisac-sie-do-turnieju-zaplu/

Ps Wśród plusujących wylosuję osobę, która otrzyma paczkę niespodziankę.

Nie. Nie będzie w niej czarnego iPhone'a 5s 16GB. Ale za to będzie dużo folii. I kubek. I parę drobiazgów. I jeszcze więcej folii. Obiecuję.

#szachy ##!$%@? #rozdajo
  • 24
  • Odpowiedz
@chafer: obawiam się niestety, że to będzie turniej ludzi oszukujących przy użyciu komputera vs innych robiących to samo (wygra ten kto ma najlepszy program, co to teraz jest: Rybka? No chyba, że będziecie to jakoś analizować) Tak czy siak fajna inicjatywa, powodzenia!
  • Odpowiedz
@twardziel_psychopata: W dużym uproszczeniu: tłumaczenia wykonywane przez tłumaczy przysięgłych są zwykle potrzebne w różnych urzędach. Np. tłumaczenia dokumentów samochodowych, aktów ślubu, zaświadczeń o niekaralności itp.

@fledgeling: Są takie obawy. W turnieju gra kilku dobrych graczy, którzy powinni wyczuć oszusta. W razie wątpliwości będziemy analizować partie.

Ps Plusy zbieram do jutra. Paczkę wyślę po zakończeniu turnieju.
  • Odpowiedz
@proanimal: Cóz, aby wykryć oszusta podczas gry, trzeba naprawdę dobrze grać w szachy. Nie ma chyba innej metody. A programów szachowych nie znam więc się nie wypowiem.

Ps Jedynym organizatorem jest @zly_wieczor

Ja jestem tylko jednym ze sponsorów i w zamian za to będę grał trzema wieżami :)
  • Odpowiedz
@chafer: *czterema. Ale miałeś o tym nikomu nie mówić :(

@proanimal:

Są pewne symptomy po których łatwo rozpoznać oszusta. Na przykład bardzo równomierne wykonywanie posunięć w debiucie (trzeba skopiować ruch komputera) lub namysł w sytuacji gry odbicie jakości (na przykład hetmana) jest oczywiste nawet dla początkującego gracza. W taki sposób z dosyć dużą dozą prawdopodobieństwa można rozpoznać „kompiarza”.


Do tego serwisy takie jak kurnik i lichess maja wewnętrzne
  • Odpowiedz
@3nriqu3 Gratulacje, zostałeś wylosowany :)

Podaj mi na PW swój adres. Turniej jeszcze trwa, potem mam króciutki urlop i paczkę wyślę ok. 07.08.2014 :)
  • Odpowiedz
@chafer: Na Teutatesa! Naprawdę??? Pierwszy raz coś wygrałem na mirko! Poważnie dostanę dużo folii i kubek, i parę drobiazgów, i jeszcze więcej folii? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz