Wpis z mikrobloga

Cyklicznie powtarza się tutaj "skąd brać ebooki?", "mirki ma ktoś może książkę XYZ w mobi?" itp. Na tyle żal zrobiło mi się tych, którzy nie potrafią znaleźć czegoś, co wiem że jest dostępne, albo czytają jakieś gówniane krzywe skany , czy też porozjeżdżane mobi konwertowane z dziadowskich pdfów, albo - nie daj boże - same pdfy, postanowiłem wam dziś pomóc. Zatem podzielę się z wami wiedzą tajemną, jaką jest ogromny zbiór porządnie sformatowanych książek w mobi. Kto ten zbiór stworzył i udostępnił, tego nie wiem, ale niech będzie mu chwała.

Jednocześnie zastrzegam, kopiując sobie wklejkę z r24, że:

W TYM WPISIE NIE SĄ UMIESZCZONE ŻADNE PLIKI, A JEDYNIE INFORMACJE NA ICH TEMAT! NIE JESTEŚMY STRONĄ TORRENT, ED2K, WAREZEM, KINEM ONLINE, etc. NIE JESTEŚMY RÓWNIEŻ KANAŁEM PRE!


Ale najpierw protip: wyszukując jakiekolwiek książki (mowa oczywiście o darmowych lekturach) na pewnym portalu NIE szukamy ich wyszukiwarką w formatach mobi, epub czy rtf. Te formaty są najczęściej z różnych względów niedostępne, albo znajdziemy tam kilkustronicowe reklamy. Zamiast tego typ wyszukiwanych plików ustawiamy na "archiwa". I sprawdzamy po kolei konkretną książkę, potem cykl z którego pochodzi, ostatecznie nazwisko autora - ściągamy kilka paczek i sprawdzamy, czy przypadkiem w środku nie znajdziemy tego, czego szukamy. Przykład: http://www.wykop.pl/wpis/8518886/#comment-22034410 - w kilka minut znalazłem to, czego pytający nie mógł znaleźć. Łącznie z tym, czego nie ma w paczce, o której mam zamiar pisać.

No właśnie - paczka. Obecnie są dwie takie, o których wiem, zawierające łącznie 1476 PORZĄDNIE sformatowanych książek. Oczywiście wszystkich nie sprawdzałem, ale zdecydowana większość tych, które przeleciałem zawiera okładki, działające spisy treści itp.

Paczki nazywają się:

1181 ebooków mobi


1181 ebooków mobi update*1-294*ebooki

Waży toto łącznie 673 MB i zawiera bardzo wiele z tego, o co miraski pytają najczęściej. Linków do paczek nie podaję bo nie zamierzam niczego udostępniać, ale każdy średnio inteligentny orangutan (UUK!) powinien sobie poradzić.

Załączam wam listę plików zawierających się łącznie w obu paczkach. Ze względów różnych, głównie co by się nie dało znaleźć w google (#wmoimsercutylkomirko) listę wrzucam w formie obrazkowej. Rzecz jasna w celach informacyjnych i edukacyjnych, a jak. No i chyba wiadomo, że trzeba w nowej karcie źródło otworzyć, żeby było czytelne.

Ze względów atencyjnych używam miliona tagów, usprawiedliwiając się tym, że wrzucam to tylko raz i że - miejmy nadzieję - spadnie liczba próśb i pytań o pliki.

#ebook #ebooki #kindle #ksiazki #ksiazka
ryhu - Cyklicznie powtarza się tutaj "skąd brać ebooki?", "mirki ma ktoś może książkę...

źródło: comment_adSr1nlRN5DgI0jWrN3R8x74sfKxpB5n.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
@Kliko: ekran na czytnikach nie przewija płynnie, a "skokowo" tak (0,5-1fps:), nie można ustawić palcami dowolnego powiększenia, a też "skokowo" i do tego nie ma reflow, więc przy złym układzie albo literki są zajebiście malutkie, albo trzeba przewijać co chwilę ekran we wszystkich kierunkach
  • Odpowiedz
@uysy: przypominam, że ja tej kolekcji ani nie zgromadziłem, ani nie udostępniłem. Po prostu znalazłem ją jakiś czas temu, zrobiłem spis zawartości i informuję, że coś takiego jest. Bo zauważyłem, że często ludzie nie mogą znaleźć tego, co wiem, że w tych paczkach jest, znaczy - nie wiedzą o ich istnieniu.
  • Odpowiedz
@ryhu: Doskonale rozumiem, że podałeś informację, że w sieci istnieje kopia zapasowa książek które posiadam! :). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ryhu: na liście Dukaj jest, na chomikach gdzie są pojedyncze pliki już nie ma. Wydam już te 3zł (cebula motzno) i ściągnę 500MB rar, dzięki i tak :)
  • Odpowiedz
@ryhu: są chomiki z tym archiwum, gdzie w folderze online są wrzucone prawie wszystkie pliki z tej listy i możesz sobie ściągnąć pojedyncze tytuły. Na takich chomikach nie ma np. Dukaja, bo jak podejrzewam wylurkował te strony i kazał usunąć swoje tytuły. Znalazłem natomiast całe to archiwum na innym chomiku spakowane, do ściągnięcia jako 1 plik ~530MB i tam jak podejrzewam, jest wszystko. Taki protip dla tych co mają podobny problem.
  • Odpowiedz
@ryhu: Dzięki tobie znalazłem książkę dla mojej mamy której myślałem ze po prostu nie ma w internecie :D faktycznie jak szukam po archiwach to pokazuje wiele nowych pozycji (ʘʘ)
  • Odpowiedz