Wpis z mikrobloga

nie wiem czy bardziej to podziwiam czy bardziej mnie to przeraża, ale ktoś naprawdę w polskiej wiki opisał cały przebieg sezonu 2000 (i innych też) ligi brazylijskiej z wszystkimi wynikami, strzelcami, minutami. jestem przypuszczalnie jedyną osobą na świecie prócz autora, która to przejrzała - a to w końcu efekt jakieś #!$%@? tytanicznej pracy. macie, niech to się nie zmarnuje, też poczytajcie jakim dziwnym sezonem w piłce brazylijskiej był ten z 2000 roku - fascynujące! ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/I_liga_brazylijska_w_piłce_nożnej_(2000)

#pilkanozna #wikipedia #nadludzie #brazylia
  • 4
w sumie to poszedłbym dalej: nasza wiki ma jakieś tytana od brazylijskiej piłki. wszystkie nawet małe kluby kompletnie opisane, z koszulkami i masą informacji. ciekawy jestem czy chociaż historia polskiej ligi jest tak wyczerpująco opisana jak to...
@Gamxx: tak, znam tego gościa. Pasjonat piłki południowoamerykańskiej, zrobił też inne kraje, choć tylko liga argentyńska ma dokładniejsze dane.

Na en wiki by to nie przeszło, bo jest WP:STATS - nie wolno wrzucać wyników meczów ligowych do artykułów (chyba że w formie krzyżówki). Krajowe puchary i turnieje międzynarodowe jednak nie mają tego ograniczenia. W sumie jedyną wiki (poza polską) gdzie pojawiają się wyniki ligowe z datami jest włoska (w ostatnich sezonach