Wpis z mikrobloga

#pytanie #elektryka #kable #elektrycy

Mirki mam pytanie. Potrzebuję ułożyć kabel elektryczny w ziemi kilkanaście metrów. Część z tego przechodzi przez wspólną drogę (maksymalnie 2m ) użytkowaną przez kilku mieszkańców i tu rodzi się moje pytanie. Czy na taką operację potrzebne jest zezwolenie od operatora energii czy tylko maksymalnie trzeba poinformować zainteresowanych mieszkańców? Dodam, że po tej trasie przebiega już przewód tylko jest on napowietrzny.
  • 10
dzięki za odpowiedzi

@swat91: już myślałem o rurze ale nie wiem z czego jest podłoże pod drogą bo można powiedzieć, że jest to droga gruntowa i ławo można trafić na kamień. A co do sąsiadów to wiem, że jeden jest taki co by przy każdej okazji pisał donos dlatego pytam o pozwolenie od dostawcy energii.

@Strigiformes jak to ma być wykonane technicznie mniej więcej wiem tylko pytam o te pozwolenia od
@podwawelska: wszystko fajnie możesz się dogadywać z sąsiadami zrobić sobie to jak chcesz. Tylko problem może być jak zaczną kopać np. kanalizację albo wodę i natrafią na twój kabel. Możliwe skutki chyba wiadome...
@xtedek: to jest teren wiejski pomiędzy budynkiem a działką na której chodzą kury :) więc raczej nic kopać nie będą

@Strigiformes: działka 1/1 i budynek 1 należą do rodziny dla której miałbym to zrobić a droga do kogo należy się nie orientuję ale przejeżdżają przez nią wszyscy głównie z budynku 2 bo jest też wjazd od drugiej strony