Wpis z mikrobloga

@Kuba_prezes: @6566: Ale nie jest to herbata czarna i nie ma z nią nic wspólnego. Poza tym, milk oolong to podróbka Jin Xuan oolong (czasem zapisywane też King Hsuan... Ach ci Tajwańczycy i ich nienawiść do wszystkiego co kontynentalne, także do transkrypcji) , jest aromatyzowana mlekiem i same liście są zazwyczaj marnej jakości.

Skoro herbaty podane przez @unknown_stranger są za drogie, to poleciłbym coś z nepalskich: Ilam, Kuwapani. Świetna jakość
@Siganiv: Nie napisałem, że to herbata czarna, a nazwa " kolorystyczna" herbaty nie musi wiązać się ( choć często tak jest) z kolorem naparu, tylko ze sposobem przetwarzania surowca.
Nie napisałem, że to herbata czarna


@6566: Nie napisałeś, ale OP pytał o czarne herbaty.

nazwa " kolorystyczna" herbaty nie musi wiązać się ( choć często tak jest) z kolorem naparu, tylko ze sposobem przetwarzania surowca


@6566: Często nie wiąże się z kolorem, ale od niego pochodzi. W jaki sposób można określić kolorem sposób przetwarzania surowca? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Siganiv: Pytał o czarne i czerwone, co do koloru, to np. herbata zielona powstaje kiedy liście poddawanesą jedynie suszeniu, bez fermantacji i każda herbata przygotowana w ten sposób będzie zaliczana do zielonych, niezależnie od koloru naparu, chociaż oczywiście nazwa wzięła się stąd, że kolor większości takich herbat jest zielony, to nie on tylko sposób przygotowania suszu jest kluczowy dla klasyfikacji.
Pytał o czarne i czerwone


@6566: Dalej nie wiem, co w Twojej odpowiedzi robił milk oolong.

herbata zielona powstaje kiedy liście poddawanesą jedynie suszeniu


Tak powstaje herbata biała.

Zielona musi być poddana podgrzewaniu, żeby zahamować działanie enzymów w liściach, a tym samym zatrzymać oksydację.

W Chinach robi się to przez proces zwany shaqing - podgrzewanie liści na wielkich wokach. Japońskie herbaty zielone są poddawane działaniu pary wodnej. Oczywiście wyjątkiem są herbaty
@Siganiv: Herbata biała poprzez suszenie pąków liściowych, a nie dojrzałych liści. Co do ulung, to jest ona klasyfikowana jako herbata czerwona.
Herbata biała poprzez suszenie pąków liściowych, a nie dojrzałych liści.


@6566: A Bai Mu Dan? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do ulung, to jest ona klasyfikowana jako herbata czerwona.


xD

Nie jest. Pokaż mi szanowane źródło, które tak klasyfikuje. Jest klasyfikowana jako oolong, oddzielny rodzaj.
A co sądzisz o herbatach sprzedawanych na allegro?


@Kuba_prezes: Nie mam z nimi doświadczenia. Trzymałbym się jednak sklepów internetowych.

Może mógłbyś polecić jakiś zaufany polski sklep?


Eherbata, Czajownia, Nagomi (japońskie herbaty). Five o'clock ostatnio też podnosi poziom, chociaż kiedyś był zwykłą sieciówką. Najlepiej, gdybyś mieszkał w Krakowie, Wrocławiu lub w aglomeracji śląskiej, miałbyś dobre sklepy pod ręką :-)
mam 2 swoje ulubione jedną kupuje w Polsce ze sklepu www.best-tea.pl nazywa się Harney & Sons, a drugą podczas podróży do USA i nazywa się Decotea. Polecam Harney dużo fajnych smaków w ładnych puszkach, dodatkowo fajny sklep szybko wysyłają ;-) Pozdrawiam