Wpis z mikrobloga

@michalkosecki: A potrafisz zrobić aplikację tak od deski do deski samemu? (Za hajs, zlecenie itd) Mowa o WP i andku najlepiej, może za kilka miesięcy bym potrzebował przygotowanie aplikacji słownika.
@daj_pan_spokoj: pomysły są warte 0 zł - liczy się wyłącznie egzekucja. :) swego czasu robiłem akcję (ok. 2 lata temu chyba), że oddawałem ludziom 50% wpływów z płatnych aplikacji w zamian za sam pomysł - skutek był taki, że ludzie przynieśli same gówniane pomysły.
@michalkosecki: Gdybym się nauczył programować... Mogę od początku do końca rozrysować wszystkie ekrany i algorytmy, gorzej z wykonaniem (a musiałbym chyba rzucić studia i pracę by wejść w to na poważnie). A kasa byłaby niezła bo wersje na PC są rozchwytywane, a na komórki (szczególnie WP) jeszcze nikt się tym nie zajął
@michalkosecki: Warto się bawić w ten phonegap? Teraz obczajam to. Potrzebowałbym aplikacji słownika polsko-koreańskiego, przydałby mi się w pewnym projekcie. W miarę prosto, po prostu no.. słownik :P Hasła polskie, koreańskie, może jeszcze kilka tabel z dodatkowymi objaśnieniami...

Ogarnę coś w tym znając html/css? z JS nie miałem kontaktu, ino jakieś bajery przy stronkach (CMS-ach) i to też raczej tutoriale z netka.

Ale jak trzeba to podszkolę się ;) zawsze się
Warto się bawić w ten phonegap? Teraz obczajam to. Potrzebowałbym aplikacji słownika polsko-koreańskiego, przydałby mi się w pewnym projekcie. W miarę prosto, po prostu no.. słownik :P Hasła polskie, koreańskie, może jeszcze kilka tabel z dodatkowymi objaśnieniami...


@Tfor: SilverDict+ i szukasz słowników. Ewentualnie piszesz swój w otwartym formacie StarDict
@daj_pan_spokoj: To znaczy mi chodzi raczej o 'autorski' słownik, który podepnę pod inny projekt itd. Żeby to była 'moja' appka w 100% etc, wiadomo o co chodzi.

Te takie 'dict makery' to już widziałem i z chęcią bym tak zrobił, ale jednak zbytnio mi takie coś nie pasuje.
@Tfor: long story short, nie warto się bawić w żadne frameworki.

natomiast znając HTML5/CSS3 i JS da się coś wyskrobać. pojawiają się ciekawe frameworki wykorzystujące te technologie np. http://ionicframework.com/ (nie ma jeszcze supportu WP niestety :/), ale ogólnie to trochę inna filozofia budowy aplikacji (chyba, że mówimy o webaplikacjach, ale to się trochę mija z celem) i na androidzie mnóstwo testowania (a i tak nie masz gwarancji, że będzie działać tak
@michalkosecki: To właśnie ten ból z andkiem jest, znajomy robi gry głównie mobilne (programista w Vivid Games) i jak mi właśnie gadał o testach pod andka, jak to potrafi napsuć krwi itd to istne jaja są.

Ten kreator zobaczę jutro z chęcią na spokojnie, jeżeli spełni główne założenie czyli słownikowe po prostu szukanie wyrazów pl-kr kr-pl i jakiś miły dodatek w postaci osobnych zakładek z tekstami to powinno dać radę. To