Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś speca od rowerów, zakładu - który ogarnąłby mi czego to tak strzela w supporcie (w boru strzelało). Pyka bez wpływu na komfort samego pedałowania, jednak odgłosy męczą masakrycznie. Mam Shimano Deore FC-M590, brak narzędzi niestety ani rozeznania w tym typie. Wszystko było fajnie do jednej wizyty w Gorcach, gdzie pewnie zjazdowe zabawy i moje 500 kilo wagi zrobił swoje :P

#krakow #rower #rowerowykrakow
  • 21
Jakby jednak ktoś znał faktyczną odpowiedź na pytanie o jakiegoś speca albo warsztat, a nie tylko chciał pochwalić się, że też ma rowerek oraz zajebiście fachowymi radami wujka Janusza, że najlepiej spróbować go zresetować albo podokręcać wszystko włącznie ze wsadzeniem sobie siodełka w dupę po szyję - byłbym wdzięczny za pomoc :)
@Wonziu: Prawdopodobnie suport do wymiany. Kupujesz jeden klucz i wymieniasz. Przed kupnem klucza możesz sprawdzić czy to na pewno suport. Nakrętkę z lewej korby odkręcić groszówką, potem imbusem 2 śruby, ściągasz lewe ramię i następnie wysuwasz prawe. Zobaczysz suport, sprawdź palcami jak się kręci i czy nie ma luzu, jeśli stawia opór lub chodzi nie równo to na 99% on wydaje te niechciane dźwięki. Jeśli będziesz skręcał całość, nakrętkę przykręca się