Wpis z mikrobloga

#spamlista #pytanie #cokupic #telefony #smartfon

Mirki, nadszedł czas zmienić telefon na nowy. Jako, że z tej branży wypadłem w okolicach ~2009 potrzebuję porady, bo szczerze, nie wiem co wybrać i czy na #android czy #windowsphone, a może #japko ?.

Moje wymagania: Mogę odpalić nawigację / pracować zdalnie przez ssh / wykorzystać urządzenie, jako modem / nie łazić z power bankami w delegacji / słuchać dużo muzyki i robić czytelne zdjęcia, bo nie zawsze mam możliwość zabrać ze sobą aparat. Mile by było widziane (o ile się będzie dało) pracować w terminalu przez linuksowy odpowiednik /dev/rfcomm0 (bluetooth)

Budżet max 2,2k ale wiadomo, im mniej, tym lepiej.

Myślałem o Xperii Z1 / Huawei Ascend P7 / Htc One / Lumia 1020, ale jestem otwarty na propozycje.
  • 15
@szasznik: No, teraz widzę, że można wyrwać nawet Z2.

Dostałem propozycję na Nexus 5 za 1100zł, ale przeraża mnie mała ilość pamięci flash. Co, jak co, ale samą muzyką zapcham telefon.

Co do bluetooh + terminal, może ktoś coś z tagu #elektronika się wypowie? Czy da radę tego używać bez root'a, czy innych trików?
@osiembitow:

Polecam przeczytać najpierw to, zanim go kupisz, bo ma sporo wad:

http://pclab.pl/art58419.html

Jak zależy Ci na bardzo dobrym aparacie to S5 ma chyba w tym roku najlepszy, ale dużo ludzi skarży się na przycinanie systemu, przez te "tylko" 2 GB ramu. Note 3 to też ciekawa propozycja, warto sprawdzić.

Jeżeli Ci się nie śpieszy to możesz poczekać na Note 4, chyba że przeszkadza Ci rozmiar. Od niedawna Samsung traktuje serie
@osiembitow: Biorąc pod uwagę dobrej jakości podzespoły warto się zastanowić nad Samsungiem (od s4 - duże wsparcie dev, karta sd, dostępna wersja GP, wyciągana bateria) oraz Iphonem(od 5 - klasyczny telefon good to go, choć polecam jakiś powerbank). HTC to w sumie #japko ale z andkiem. W materii dobrze trzymającej baterii i aparatu aż się prosi wspomnieć o note3 ze stylusem.

Obecnie testuję lg g2 i po wgraniu custom kernela jestem
@osiembitow:

Nie masz się czego bać, bardzo łatwo jest się przyzwyczaić, wszystko jest intuicyjne od pierwszego dnia. U mnie tak było, teraz bym nie zamienił w żadnym wypadku dotyku na klawisze, np. takie powiększanie zdjęcia, na dotyku po prostu 2 razy klikasz, albo wykonujesz gest 2 palce koło siebie i rozsuwasz je, a na telefonie z klawiaturą to jakiś dramat, wybierz z menu "Powiększ" potem tymi strzałkami trzeba klikać :D

Note
@osiembitow: Jeśli koszty się nie liczą s5 - najnowszy model i najdłuższe wsparcie. Jeśli chcesz trochę oszczędzić s4 - od najnowszego modelu #samsung jest to niewielka różnica. G2 w opcji 16gb będzie najtańszy i trzymał najdłużej bez zasilacza, ale akumulatora i pamięci nie rozszerzysz.