Wpis z mikrobloga

@Jurigag: ogółem to g1820/g3220/g3420 od intela zależy ile pieniędzy masz a płyta że co ? itx ma być ? itp pod htpc ? do tego r7 250 i masz sprzet ktory ciagnei wszystko w fullhd na low ;X
  • Odpowiedz
@Jurigag: a pentium/celeron ma sprzętową akcelerację np. dekodowania h264? Generalnie pod HTPC ale też chciałbym na tym jeszcze zrobić prosty NAS (po prostu podpiąć do tego jakiś zewnętrzny dysk twardy i udostępnić), coś do pobierania plików czy jakieś swoje proste skrypty postawić i różne inne wymysły mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cenowo chciałem się zamknąć w około 1k.
  • Odpowiedz
@Jurigag: energooszczędność to właśnie ważna cecha bo chcę mieć to cały czas włączone. Gier na tym uruchamiać nie będę (może co najwyżej serwer minecrafta), photoshopa też nie. Kodowanie h264 raczej nie potrzebne (decoding - bardzo potrzebny). Więc większość tych benchmarków mi wiele nie daje bo nie będę tego stosował taki sposób, ale rzucę jeszcze jutro okiem na to co intel proponuje.
  • Odpowiedz
@Jurigag: no raczej o odtwarzanie filmów, po co mi był decoding ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie athlon 5350 wspiera jeszcze mpeg4 z tego co mi się wydaje, a na to też się często trafia przy filmach. Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz