Wpis z mikrobloga

@enjoi:

@Stitch: Co się dziwić, że się psują skoro większość zostało sprowadzone kilkanaście lat temu z przebiegiem pewnie koło pół miliona, dodatkowo też te silniki miały właśnie pare swoich bolączek przez co wymagały dobrych właścicieli.
@goten922: Jakbyś jednak hatchbacka też brał pod uwagę, to poleciłbym mazdę 323f 2.0ditd. Za 11 tysi kupisz ładny egzemplarz z bardzo ( podkreślam to słowo ) bogatym wyposażeniem. Tylo trzeha na rdzę uważać. Miałem, jeździłem, spalanie ok.6 na sto, bardzo bezawaryjne i wygodne auto. Robione na płycie 626, a więc bardzo przestronne w środku. Tyle od siebie. Miałem też almerę sedan 1.5dci i też mogę polecić. Spalanie jeszcze mniejsze, ale już
@Kejran

@Stitch

@enjoi

Nie wiem czy dobrze wytypowałem ale moje typy po chwili uzgadniania oraz po waszych radach:

nr 1 Volvo S60 lub nieco nowsze S40 - silnik 2.0 D oszczędny i bezproblemowy a kucy można dodać za pomocą chipa

nr 2 E39 tylko tutaj musiał bym poszukać za granicą bo polskie to raczej ciężko upolować zadbane, ewentualnie poszukam po forach bolidowców, tylko jeszcze pytanie który silnik wybrać.

nr 3 Mazda 6
@goten922: do BMW moge Cie skierowac do uzytkownika na forum 5er.pl, ktory sciaga bumery z niemiec i jego klienci chwala sobie zakupy. Ja zreszta tez zamierzam skorzystac z jego pomocy. Osobiscie wybralem minimum 192KM, wiec w gre wchodzi 2,8 przed liftem, tj. do 2000 roku oraz 2,5 po lifcie ta sama moc. Widze, ze nie odrzucasz diesla, wiec moze udaloby sie znalezc 3.0d w tej kasie. Swietne silniki, piekny dzwiek, bo
@egoistyczny_logistyk: mazde 6 puki co sobie chwalę kupiłem lekko klepniętą z tyłu od 1 właściciela 2.0 w dieslu z 2006, z remontem ktory wykonałem u sąsiada mechanika wyszło mi okolo 18 tysięcy +/- 500 zł. puki co jedyne co mi się zepsuło to radio ale dbam o auto bo to pierwsze auto za "swoje".
@goten922: o kurcze, ja też akurat skłaniam się w stronę tej mazdy. Nie bierze oleju? Bo właśnie ten zarzut zaraz po słabej blacharce najczęściej widzę. Mam też złe doświadczenia z dieslami, także u mnie tylko 2.0 benzyna wchodzi w grę. W dalszej kolejności myślę jeszcze o Astrze H albo Octavii.

Z wyglądu strasznie podoba mi się jeszcze Mazda 323F BJ, tylko tam nie montowali automatycznej klimatyzacji, a tego by mi na
@egoistyczny_logistyk: mam 131 tyś km puki co najechane, auto kupiłem w Niemczech po poleceniu przez wujka który tam szukał mi czegoś zdatnego do jazdy, po znajomości auto kupione od niemca co mu syn dupą w znak wjechał (zderzak i światła z prawej strony do wymiany), po zrobieniu uszczelki od strony rozrządu bodajrze ( zabij mnie ale nie znam sie na budowie silnika i to było z 3 miechy temu) u sąsiada,