Wpis z mikrobloga

#komputery Czy mogę zmienić sam procesor z AMD A4-4020 na AMD X4 740 i czy wzrośnie mi przez to wydajność w grach? Bo nie wiem czy zmieniać całego kompa czy tylko sam procesor, a nie znam się - nie wiem czy to kompatybilne procesory z płytą AMD A55, samą zmianę przeprowadzę bez problemu, chodzi mi tylko o kwestie parametrów i kompatybilności.
  • 9
@zenkowik: a powiedz mi jeszcze proszę czy ważniejsze jest więcej ghz czy więcej rdzeni. tzn. jeśli kupię 4-ro rdzeniowy 3,2 ghz to poczuję dużą różnicę w wydajności niż w 2-rdzeniowym 3,2ghz?
@kbl: Tak naprawdę to najbardziej liczy się karta graficzna ;) A skoku wydajności pewnie nawet nie odczujesz jeśli dołożysz tylko rdzeni (chociaż też zależy od gry - ale i tak nie będzie to nowa jakość).

Jaką masz kartę graficzną? Bo chyba nie korzystasz z tej zintegrowanej z prockiem?
@zenkowik: nie, mam wstawioną jakąś 1gb, nie pamietam modelu bo jestem w robocie, ale chodzi mi o #csgo, a tam właśnie procek ma najwięcej do gadania przy fps'ach.

Czyli rozumiem, że jak wezmę 2 rdzenie ale więcej ghz to będzie lepiej? bo już się gubię (,)
@zenkowik: ok, po 18 bede w domu to wrzucę. W skrócie: narazie mam 40-60fps, chciałbym dobić do tych 120 conajmniej, mam 2-rdzienówkę 3,2ghz i się zastanawiam na co zmienić, bo budżet też ograniczony :)