Wpis z mikrobloga

#naprawalaptopow #windows #fomrat Robiąc downgrade z Windows 8 (GPT) do Windows 7(mbr), mając szajsunga z zainstalowanym Windows 8 i partycjami re-covery, jak zabezpieczyć się by móc potem bez przeszkód wrócić do Win 8 z tą samą licencją?
  • 13
  • Odpowiedz
@naprawalaptopow: Samsung np350, niestety nie dostałem do niego płyty a naklejka na laptopie nie zawiera klucza instalacyjnego.

@kuba206: Przy zmianie partycji z GPT na MBR partycja recovery pójdzie z dymem.

Edit: A Samasung mi powiedział że jedyna opcja ponownej instalacji systemu bez recovery możliwa jest tylko u nich w serwisie ;/, normalnie mnie zagięło.
  • Odpowiedz
@naprawalaptopow: I w tym problem że nie posiadam płytki instalacyjnej Windows 8, nie dostałem żadnego oprogramowania do tego laptopa (kupiłem go w nenoecie), chcę zainstalować na nim Windows 7 który mam oryginalny ale nie chce bezpowrotnie stracić Windows 8.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cacor: Mi też tak mówili, zainstalowałem system z pendrive i sam się aktywował, nic nie trzeba było wpisywać. Obraz iso z systemem pobrałem z thepiratebay bo na oficjalnej stronie nie znalazłem :P
  • Odpowiedz
@skew: Czyli mogę spokojnie skasować recovery zainstalować win 7 a gdy będę miał dość to po prostu instaluje windows 8 z pendriwa i aktywuje jakby nigdy nic?
  • Odpowiedz
@Cacor: Z recovery możesz sobie zgrać wszystkie instalki, żebyś potem nie musiał specjalnie szukać. Opcja z pendrive'em nie zawsze działa - żeby zbootować z niego najczęściej trzeba wyłączyć SecureBoota. Wygodniej jest odpalić płytę. Jak już napisał @skew, obraz możesz mieć z dowolnego źródła, byleby wersje się zgadzały.
  • Odpowiedz
@Cacor: Pamiętaj tylko o SecureBoot + UEFI, zazwyczaj, gdy przywrócisz domyślne ustawienia BIOS-u, wtedy wszystko będzie w porządku. Win 8 możesz zainstalować też w trybie MBR, ale wtedy system poprawnie się nie aktywuje.
  • Odpowiedz