Wpis z mikrobloga

Rozmyślam ostatnio o finansach i nie potrafię pojąć #logikarozowychpaskow

Zarabiajcie po 1200zł, ledwo ciągnijcie razem od 1. do 1., życie w stresie, bark możliwości kupienia sobie czegokolwiek dodatkowego - jesteś bohaterem, kochasz

Zarabiaj 6000zł, wyłóż 3000zł na utrzymanie domu, rodziny, jakiś prezent dla niej. Pozwól jej zostawić sobie swoją pensję na własne sprawy typu ciuszki. Za pozostałe 3000zł realizuj swoje pasje, marzenia - jesteś chamem, to nie jest miłość, prostak i sknera xD bo masz swoje finanse a nie wspólne, bo się nie podzielicie po równo

Zapytałem tu i tam, w różnych miejscach, i praktycznie wszsytkie #rozowepaski są zgodne, że drugi przypadek to cham.

#mowiejakjest
  • 18
@nonidemam: nooo właśnie pod dłuższego czasu się nad tym zastanawiam... Drugi przypadek to facet cudowny, ale kobieta bez honoru. Sądzę, że nawet pensja 1200 może mieć jakiś wkład w rodzinny budżet...
@nonidemam: czyli mentalna gimbaza :) inaczej tego nie potrafię zrozumieć, bo sama się wręcz zaśmiałam jak czytała Twój wpis, no ale w sumie to nawet i lepiej, że na świecie jest tylu idiotów, inaczej było by strasznie nudno
@nonidemam: Zależy co masz na myśli. Bo przykład taki, że ja zarabiam w tej sytuacji dużo mniej a Ty masz wolne 3k dla siebie i np. sobie gdzieś wyjeżdżasz a ja zostaję w domu bo mnie nie stać to słabo trochę. Albo Ty kupujesz sobie markowe ciuchy a ja poluję na wyprzedaże w sieciówkach.
@Akszlip: no zaraz zaraz. Jest powiedziane - 3 kafle na generalnie dom, Twoja wypłata na Twoje rzeczy, reszta na moje zakupy.

Albo Ty kupujesz sobie markowe ciuchy a ja poluję na wyprzedaże w sieciówkach.


3 kafle na dom, wypłate zostaw dla siebie, a Tobie jeszcze mało. Jak za swoja wypłatę, nie obciążoną nawet w 1% domem, nie możesz sobie kupić tak markowych ciuchów jakbyś chciała, albo nie pracujesz - to się
@nonidemam: 3 kafle na dom: domyślam się, że ktoś kto zarabia 6k raczej nie mieszka w chałupie i nie jada najtańszego żarcia wiec pewnie te 3k starcza na pokrycie raty kredytu/kosztów wynajmu, wszelkich rachunków, kupienia jedzenia, chemii i innych potrzebnych rzeczy do domu. Na 2 osoby to tak wiele? A biorąc pod uwagę, że ja zarabiam 1200pln i muszę sobie za to oplacic telefon, lekarzy, leki, dojazd do pracy, kupić jakieś
@nonidemam: Kolejny Twój wpis i kolejne utwierdzenie w przekonaniu, że obracasz się w niezwykle interesującym środowisku, z którym sama nigdy bym nie chciała mieć do czynienia. I nie ekstrapoluj wartości lokalnych na globalne, zacznij spotykać się z mentalnie dojrzałymi kobietami, to Ci się zmieni punkt widzenia.