Wpis z mikrobloga

Cześć,

zwracam się do was z prośbą o radę. Otóż interesuję się informatyką i mam zamiar związać z tym swoją przyszłość. Pod koniec gimnazjum byłem nawet laureatem wojewódzkiej olimpiady informatycznej (takie tam małe osiągnięcie, ale cieszyło). Potem poszedłem do licbazy, trochę więcej nauki - bardziej skupiłem się na matematyce i fizyce. Minęły dwa lata i niestety zapuściłem się w ówczesnych zainteresowaniach.

Tu pojawia się moje pytanie do was: od czego zacząć dziś? Znam mniej więcej podstawy, wcześniej uczyłem się PHP, MySQL, trochę Ruby. HTML5 i CSS3 wtedy nie były jeszcze tak popularne, więc też nie jestem z nimi do końca zaznajomiony (chociaż już trochę styczności miałem). Ogarniałem też podstawy js'a.

Jakiś czas temu ktoś wrzucił tu ten projekt: http://blog.cityboundsim.com/the-beginning/. Zrobił on na mnie ogromne wrażenie i zdecydowałem, że wrócę do programowania i porządnie się za siebie wezmę - jak będę miał czas. Teraz są wakacje, więc na pewno jest to dobry sposób na spożytkowanie wolnych chwil.

#programowanie #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
@Skarfejs: Fakt, może poszedłem trochę na łatwiznę - ale też nie całkowicie. W internecie często pada odpowiedź Codeacademy, które moim zdaniem jest raczej nudne i nie tego szukam.
  • Odpowiedz
@Viters: Wszystko zalezy co chcesz robic. Jezyk i technologia to tylko narzedzia.

Jesli jeszcze nie wiesz czy chcialbys sie zwiazac z webem, czy z bazami czy java lub c# - to mysle ze na poczatek python i jeszyk angielski moze byc dobrym rozwiazaniem.

I @Skarfejs ma absolutna racje.
  • Odpowiedz