Wpis z mikrobloga

"Prorozwojowy efekt funduszy UE w biedniejszych regionach to tylko mit - nie tworzą one miejsc pracy ani nie napędzają na stałe regionalnej gospodarki

Tak wynika z badań Centrum Europejskich Stosunków Regionalnych i Lokalnych UW, które przedstawia "Gazeta Wyborcza”.

Jak się okazuje najbiedniejsze regiony dostały najwięcej środków. Np. na mieszkańca woj. świętokrzyskiego przypadło blisko 3,5 tys., a lepiej rozwiniętego Dolnego Śląska – 1,2-2,6 tys. zł.

Ale już realne PKB w latach 2007-11 wzrosło odpowiednio o: ok. 10 i ponad 30 proc.

Fundusze też nie mają wpływu na powstawanie nowych miejsc pracy w powiatach czy wzrost dochodów gmin."

Źródło: http://www.forbes.pl/biedne-regiony-rozwijaja-sie-dzieki-funduszom-ue-to-mit,artykuly,178570,1,1.html

#gospodarka #libertarianizm #nieprzyjacieleniewoli #4konserwy
  • 7
mój znajomy za pieniądze z UE otworzył warsztat i zatrudnił 5 ludzi.


@RARvolt:

a) zabawne są te anegdotyczne przykłady

b) utworzyłby ten warsztat również za swoje pieniądze.. zajęłoby mu to trochę więcej czasu, ale nie byłby klientem paserów

c) ile osób straciło pracę i ile firm zrujnowano w Polsce z powodu wysokich i wciąć rosnących kosztów pracy oraz fiskalizmu?

d) ile tych pieniędzy wyciśniętych z rynku zostało zmarnowanych na portale o
#informacjanieprawdziwa mój znajomy za pieniądze z UE otworzył warsztat i zatrudnił 5 ludzi.


@RARvolt: Ja znam gościa, które za pieniądze z UE otworzył firmę, zlecił wykonanie portalu i zatrudnił 4 pracowników.

Gość umie skutecznie napisać wniosek o dofinansowanie, ale na prowadzeniu firmy się nie zna. Ludzi traktuje jak śmieci i płaci im śmieszne pieniądze. Jak skończy się kasa z UE to pewnie zamknie interes, bo biznesmen z niego żaden.

Prywatny inwestor