Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #linux

mam pytanie do wypoekspertów od wszystkiego. Czy moge na płycie dvd wypalić dwie wersje ubuntu jedna 32 druga 64bitowa? Chce ją uruchomic na #!$%@? dysku zeby odzyskac pewne pliki ale szkoda mi marnowac płyte dvd na tylko jedną wersje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 18
  • Odpowiedz
Czemu nie na pendrivie? Do pojedynczego użycia w sam raz, można użyć ponownie.


@Tril: a bo juz bedzie se lezało, specjalnie w mediamarkt kupilem 10 płyt dvd za 9.99 wiec jedna zuzyje!!!!!1! tylko sie zastanawiam czy mi sie zbotuje jak wypale se dwie wersje.
  • Odpowiedz
@Mowa__Nienawisci: na oba typy systemów, do jedno- lub wielokrotnego użycia polecam system Parted Magic, bo zawiera programy niezbędne do odzysku danych, kopiowania, szyfrowania, formatu i innych.

Polecam, Piotr Fronczewski

  • Odpowiedz
@Mowa__Nienawisci: domyslnie masz gruba z ubuntu, majac 2 gruby, w 1 podpinasz "link" do drugiego. Problemem pozostają ścieżki i wpisy, poza tym potwarzanie się ale tego unikniesz wrzucając którąś wersję w osobny folder.
  • Odpowiedz
@void1984: To słabo używałeś. To nie jest system do używania przez każdego na desktopie - tam używałem go głównie w celach poznawczo-rozwojowych - FreeBSD mam w pracy, więc poletko doświadczalne się przydało. A że ma to wszystko co linuxy na desktopach oferowały to czemu nie, 2 pieczenie przy jednym ogniu.

A z kolei na serwery to już zupełnie inna para kaloszy - ZFS (w czasie kiedy zfsonlinux to była jeszcze idea,
  • Odpowiedz