Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakieś doświadczenie z kontuzjami ramienia? Od jakichś 3 miesięcy mam problemy z lewą ręką. Głównie gdy robie przyblok, lhb gdy robie przyblok a potem powoli odpuszczam go lub gdy "zerwie' mi sie chwyt gdzie mocno pracowalem lewa reka odczuwam silny bol jakby gdzies w srodku ramienia. Tydzien temu doszedl do tego stopnia ze po godzinie jakiejs musiaelm dac sobie spokoj. Smarowalem roznymi fastumami, i inyymi cudami, robilem przerwy do dwoch tygodni. Jednak wszystko jest cacy dopoki znowu nie wykonam jakichs mocniejszy ruchow a pech chcial ze duzo wiecej bulderuje niz chodze na line. Kiedy sie zaczelo? Nie wiem. Przypuszcam ze w momencie gdy bylem na scianie i uslyszalem od jednego goscia ze jak jest rozgrzany to daje rade strzelic cala dlonia do takiej tablicy sporo wyzej nad chwytotablica, wiec ja nie dam rady..;) Sukces czesciowy ale to chyba wtedy nastapilo.. Miekszam blisko wawy i moze ktos wie co z takim czyms warto zrobic? Co wziac, gdzie pojsc?

#wspinaczka
  • 15
@cicho_tam: Przeczytałem pierwsze dwa zdania, dalej mi się nie chce....Ponieważ wnioskuje, że już troche sie wspinasz...wiec może poszukaj na forach wspinaczkowych, albo idz do lekarza ? :F
@uysy: No wlasnie troche z lenistwa napisalem tutaj bo kojarze pare osob wspinajacych sie. Obiecuje sobe juz od dawna ze cos z tym zrobie ale poki jeszcze dziala to tak sie odwleka, tym bardziej ze praca praca ew koncowka studiow i na lekarza tez za bardzo czasu nie bylo. przelece. Probowalem czytac jakies arty. dot kontuzji ale w sumie same ogolniki. No nic, cyba faktycznie trzeba sie wziac za siebie.
@cicho_tam: Miałem podobnie, pod dwóch trzech ruchach miałem niesamowity ból w bicepsie. Aż mnie mdliło. Odpuściłem treningi i po pewnym czasie przeszło. Nie polecam, prostego wyjścia nie ma.
@uysy: Ogólnie masz racje.. Troche dalem ciala, bo teraz tylko sob, ndz bede mial wolniejsze a w tyg masakra. ale moze dzieki temu tez sie poprawi

@Ineptus: Dokladnie, posrodku miedzy barkiem a lokciem, tak w glebi. Ani jakby biceps ani jakby triceps. Bol w obrebie jakby tego hmm punktu w srodku. Przechodzi dosyc szybko jak sie przestanie, ale powraca tez łatwo.
@cicho_tam: Ale żadnego spadku siły w tej ręce nie odczuwasz? Pojawia on się choć trochę przy każdym napięciu mięśni ramienia, czy tylko czasami przy większych obciążeniach?
@cicho_tam: @Ineptus: Ja zaniedbałem zapalenie ścięgna pochewki kciuka (tam gdzie się żyły tnie :P) i teraz #!$%@? siedze 3-4 miesiąc i #!$%@? się wspinam. Sterydy w zastrzykach tuż obok ścięgna w nadgarstku :).

#!$%@? do doktora!
@Ineptus: Pojawi sie przy mocniejszych napieciach, takich wlasnie przyblokach skupionych na jednym reku, jak je odpuszczam to generalnie staram sie powoli bo przy szybkiej zmiane z napiecia na takie wlasnie "zwolnienie" miesnia taki bol wystepuje. Odczuwam ze jest slabsza, ogolnie staram sie ja mniej eksploatowac i jak czuje ze np jakis bald mi ja zbyt meczy to np go odpuszczalem.

@uysy: Powiem ci ze brzmi to kiepsko.. Wspolczuje. No nic
@cicho_tam: Wiesz, #!$%@? zaniedbać i pozniej to sie bedzie za Tobą ciągnąć przez #!$%@? :). Lepiej przesiedzieć na dupie 2-3 miesiace, wyleczyc i mieć z głowy.
@uysy: No wlasnie to wszystko przez to ze troche sie za bardzo wciagnalem w bulderowanie i nie chcialem mysleco o ewentualnej przerwie. Moj proces leczenia moze chwile potrwac - kolejne wizyt. Ale jak bedzie cos ciekawego z urazem to moze sie jeszcze odezwe pod tagiem.
@cicho_tam: Spróbuj czegoś złapać i próbować obrócić przedramię na zewnątrz - tak jakbyś klucz przekręcał, żeby się biceps napiął. Porównaj obie ręce i napisz czy boli. W każdym razie - załatw sobie skierowanie do poradni ortopedycznej. Dostaniesz od rodzinnego albo na SORze ewentualnie, ale tam możesz się naczekać parę godzin i denerwować lekarzy błahą sprawą. Jeżeli dostaniesz na USG skierowanie to w Warszawie guru jest dr Serafin-Król, ale nie wiem jak
@Ineptus: kręcę ta rękę ale nie boli. Dokładniej to jestem z Mińska maz ale w wawie z racji pracy i jeszcze studiów jestem codziennie praktycznie. Nie wiem czy się cieszyć ze mnie teraz nie boli czy nie;P Aż się zastanawiam czy jesteś kimś związanym z jakąś rehabilitacja, fizjoterapia? Tak z ciekawości czystej?
@cicho_tam: Z tamtej strony to w Otwocku szpital im. Grucy podobno jest ortopedycznie całkiem przyjemny. Jestem na medycynie i powoli kieruję się w stronę ortopedii :) Daj znać co Ci wyjdzie z tym.