Wpis z mikrobloga

Intro amerykańskiego "anime" M.A.S.K.

Dlaczego anime? Bo animację dla serii robiły japońskie studia KK C&D Asia, Studio World, Ashi Production (animatorzy Macross 7, obecnie Production Reed).

Co więcej wygląd pojazdów do kreskówki stworzył Shinji Aramaki - projektant mechów z Megazone 23, Gasaraki, Bubblegum Crisis, reżyser Appleseeda z 2004 roku.

Jeden z najważniejszych członków Artmic - nieistniejącego obecnie studia designerskiego, które było współtwórcą 90% anime o mechach studia AIC w latach 80. Co ciekawe wszystkie maszyny dla MASK Aramaki zaprojektował podczas dwutygodniowego urlopu za plecami pracodawców. Jego wspomnienia :D

Actually, M.A.S.K. is one of those times I snuck out of Artmic and worked for another studio during the day. (laughs) In fact, I even left the country! I told the president of Artmic I was going on break, and went to Chicago to discuss the designs of the toys and get prototypes approved. When I came back to Japan two weeks later, all he said was, "Man, you sure took a long vacation! Where were you?"


Panie @Zyngi jak widzisz tagi #anime i #japonia nie zawsze są zamiennikami - nie zawsze wiadomo, który jest bardziej prawidłowy do tego typu wpisów ;p

#mask #gimbynieznajo #shinjiaramaki #animacja #dziecinstwo #mechy #artmic
80sLove - Intro amerykańskiego "anime" M.A.S.K.



Dlaczego anime? Bo animację dla se...
  • 12
@Zyngi:

Poza Japonią tak, tylko na jakiej podstawie stwierdzić, że dany film animowany jest wystarczająco japoński? Wiele obecnych anime jest robiona po części w Korei czy Tajlandii.
@80sLove: Myślę, że w większości postów nie jest ważne czy coś było robione w Japonii, Korei, Tajlandii czy innym kraju. Najważniejsze jest to, że to jest anime :)
@80sLove: właśnie się dowiedziałem, że bajka mojego dzieciństwa była tak naprawdę anime, ale nie ukrywam że zawsze ta kreska jak na USA produkcję była w cholerę zastanawiająca.

A mój faworyt to Gator :D