Wpis z mikrobloga

niby słuchało się eksperymentalnych dronów państwa środka, niby doznawało przy śpiewie gardłowym mnichów tybetańskich, słuchało się niejednego zespołu, zanim ten powstał... ale #!$%@? - jeśli miałbym wskazać album, który jest przy mnie połowę życia i nadal wzbudza ciarki na ciele - to będzie właśnie to

#muzyka #hiphop #rapsy #muzykofilia #sentymenty #oswiadczenie #pezetnoon
  • 10
@Skylarking: to nawet nie o to chodzi, chodzi o chemię między tymi dwoma ziomkami - jak wiele można wyciągnąć ze skitu przed senioritą: mamy zupełnego naturszczyka, szczerego ziomka z blokowisk (który tymi blokowiskami żyje) z masą nieoszflifowanego talentu i mamy noona, świadomego i chłodnego artyste, który pewnie nie raz spojrzał na pezeta z politowaniem, ale jednoczesnie majacego swiadomosc, ze jesli przymknie oko na jakies jego wyskoki moze wyjsc z tego cos
@Gamxx: wiadomo, ze to plyta wybitna(jak i Muzyka Powazna) na wielu poziomach

pezet nigdy tak celnie i szczerze nie rapowal o rozterkach mlodych ludzi, zycia w polsce etc

niemniej ja osobiscie najbardziej doceniam Noona, bo to co wysmazyl na dwoch plytach z Pezetem(na lp grammatika tez mial momenty, ale dopiero szlifowal swoj styl) to fenomen, nie tylko jezeli chodzi o polski rap, ale o muzyke, ogolnie...
@Skylarking: bity noona na muzykach chociaż genialne, to zawsze są częścią czegoś większego. na grammatiku na przykład czuje te bity jakos mocniej, bardziej sie wgryzaja - poniewaz wybijają się mocno nad nawijki. ale wiem o co chodzi, piona
@Gamxx: w sumie to troche glupoty #!$%@?, bo jednak na powaznej i klayscznej, to te bity i nawijka pezeta to byla jednosc, fuzja (zimna x)), to co mowiles, zmieszania sie dwoch swiatow artysty noona, i pezeta prawilnego goscia z osiedla

ciezko oddzielic to co zrobil noon od pezeta.

#!$%@? klasyk i tyle
@Gamxx: podbijam, ten album + "Światła miasta" + "Infamous" Mobb Deepa + "Endtroducing" Dj Shadowa to albumy, których słucham od lat wciąż z tą samą podjarką. Gdy zobaczyłam teledysk do seniority zaczęłam się trochę nawet podkochiwać w Pawełku. I do tej pory lecę na osiedlowe chudziny w okularach [*]

Swoją drogą bardzo mi brakuje takiego bezpretensjonalnego rapu na scenie. Większość chłopaków zamieniła posiadówy na ławce na siedzenie przed kompem, a z
@Gamxx: Ach, i o tym, jak dobrym jednak (choć nieokrzesanym i niezbyt mądrym) Pezet jest raperem świadczy ta transkrypcja na wokal. Dużo niezłych fraz się wybija i sporo mądrości jak na pryszczatego 20-latka.