Wpis z mikrobloga

"lotnisko zostało źle zaplanowane. To źle przeprowadzona inwestycja. Nikt nie przewidział bliskości lotnisk warszawskich"

Faktycznie, nie do przewidzenia. (ʘʘ)

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3475477,hanna-zdanowska-lotnisko-w-lodzi-zostalo-zle-zaplanowane-to-zle-przeprowadzona-inwestycja,id,t.html

#warszawa #lodz #lotnisko #lotnictwo
Pobierz normanos - "lotnisko zostało źle zaplanowane. To źle przeprowadzona inwestycja. Nikt ...
źródło: comment_zhgDRSwiO3pMIf5kUMh3VNoVvz2rwbsm.jpg
  • 36
@Przygoda: Co nadal nie zmienia faktu, że w Katowicach znajduje się lotnisko, prawie w samym centrum.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lotnisko_Katowice-Muchowiec

więc Twoje zdanie

W Pyrzowicach jest lotnisko ale w Katowicach nie


jest inwalidą.


A co do nazwy to podobna sytuacja jest w Szczecinie i wielu innych miastach świata gdzie porty lotnicze budowane są na obrzeżach aglomeracji, kilkadziesiąt kilometrów od centrum.
@wdowapotedlarzu: Lotnisko a port lotniczy czyli prawdziwe lotnisko a nie aeroklub to spora różnica.

A porty lotnicze budowane są na obrzeżach miasta i to jak najbardziej normalne ale daje się im odpowiednie nazwy, to powinno się nazywać np śląski port lotniczy lub jakoś tak, to tak jak by planowane lotnisko w Szymanach nazwać "port lotniczy Olsztyn"
@Przygoda: Zapraszam do zapoznania sie z definicjami słów "lotnisko" i "port lotniczy" :)

Powiedz to ludziom, którzy porty którzy nazywali tak porty London-Luton (56 km do centrum Londynu), London-Gatwick (47km), London Southend (58km), London Stansted (48km), Stockholm-Arlanda (42 km od Sztokholmu) i pewnie wielu, wielu innych portów lotniczych na świecie.
@wdowapotedlarzu: Doskonale wiem co to lotnisko, mam nawet świadectwo kwalifikacji pilota i widziałem setki miejsc nazywanych potocznie lotniskiem które nie miały nic wspólnego z tym o czym rozmawiamy!

Co do nazw to te które wspomniałeś są precyzyjne, oznaczają miejscowość i hrabstwo czy jak to się tam u nich nazywa, każdy wie o co chodzi. To dużo lepsze niż promowanie miasta odległego o kilkadziesiąt km
@normanos: Decyzja o budowie dwóch lotnisk w Łodzi i Modlinie, spowodowała olbrzymią konkurencję pomiędzy portami lotniczymi i aktualnie przekracza liczbę potencjalnych pasażerów. Niemniej jednak staramy radzić sobie w tej sytuacji i stymulować wzrost ruchu lotniczego. Z Łodzi przez Monachium już można dolecieć do niemal każdego kraju na świecie, w okresie wakacyjnym uruchamiamy kolejne czartery, a w najbliższym czasie będziemy mieli kolejną dobra wiadomość dla pasażerów
@normanos: @biczplis: @SurowyOjciec: @Xizor: Jeśli nic się nie zmieni (lub się nie zmieniło) to od zimowego sezonu będzie zdecydowanie więcej samolotów i to nie tylko RYR ;) Myślę, że tak w okolicach Lipca/Sierpnia coś powinni ogłosić. Adria już teraz ma bodajże zarezerwowany slot w hubie na rano i wieczór (nawet na jakimś portalu to było więc informacja ogólnodostępna) co oznacza iż Adria będzie najprawdopodobniej rano i wieczorem. Pas
@normanos: @biczplis: @SurowyOjciec: @Xizor: Jeśli nic się nie zmieni (lub się nie zmieniło) to od zimowego sezonu będzie zdecydowanie więcej samolotów i to nie tylko RYR ;) Myślę, że tak w okolicach Lipca/Sierpnia coś powinni ogłosić. Adria już teraz ma bodajże zarezerwowany slot w hubie na rano i wieczór (nawet na jakimś portalu to było więc informacja ogólnodostępna) co oznacza iż Adria będzie najprawdopodobniej rano i wieczorem. Pas