Wpis z mikrobloga

Taka szybka analiza Ronaldo. Kapitan. Drużynie nie idzie, Ronaldo opuszcza głowe, macha rękami. Staje między dwoma obrońcami i stoi z podniesioną ręką czekając na podanie. Krzyczy na kolegów, zamiast ich zmotywować, pokazać jak #!$%@?ć.

Dla kontrastu, Lewandowski w Polskiej Reprezentacji. W porównaniu do Cristiano ma wokół siebie prawie samych patałachów, o klase albo dwie gorszych. Mimo to nie raz przy przegrywanych meczach było widać, jak Lewandowski do 90 minuty #!$%@?. Cofa się po piłkę, walczy, drybluje, rozgrywa.

Nie kwestionuje tu klasy zawodnika jakim jest CR, bo nie trzeba udowadniać nic, każdy wie, że to top2 wymiennie z Messim zależnie od formy, ale widać tu też klasę naszego Lewandowskiego, na którym się wiesza psy za grę w reprze.

#mecz
  • 11
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: Tyle, że Ronaldo praktycznie w pojedynkę zapewnił Portugalii wyjazd na MŚ, a Lewandowski? Nie kwestionuje klasy Lewego w klubie jakby co, tylko faktem jest, że w kadrze jego gra jest mało efektywna i przyczyn tego jest sporo. Dla mnie kapitanem powinien być gość, który niekoniecznie jest największą gwiazdą w drużynie, ale taki, który będzie miał posłuch wśród kolegów, jak nie idzie to ryknie, jak jest nerwowo to uspokoi. Podobno
  • Odpowiedz
@miecinho: Zgoda, ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że Lewy też wprowadziłby Polskę do MŚ, gdyby miał wokół siebie Portugalczyków, a Cristiano dalej by Polsce nie zapewnił wejścia, gdyby ich zamienić miejscami.
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: Chodziło mi raczej o charakter i postawę kapitana wobec drużyny w ogóle, a nie w przypadku naszej kadry. Chociaż z drugiej strony za czasów Engela, w kadrze byli właśnie tacy charakterni piłkarze, co to potrafił jeden drugiego #!$%@?ć i jakoś lepiej grali.
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: W ogóle czy Lewy ma wokół siebie takich słabych piłkarzy, poza Błaszczykowskim i Piszczkiem jest przecież jeszcze Glik, Krychowiak, Szukała, grają w powiedzmy średnich zespołach, ale czy Portugalia ma poza Ronaldo jakieś wielkie gwiazdy w porównaniu do chociażby Niemców? Druga strona, że u nas wiecznie się kombinuje, sprawdza, testuje, co mecz wychodzi inna 11 i efekty wszyscy widzą.
  • Odpowiedz
@miecinho: Niemców to ciężko porównać do jakiejkolwiek reprezentacji.

Krychowiak spoko, ale Glik i Szukała średnio u nas grają, tak jak mówisz wydaje mi się, że z jednej strony brak zgrania w obronie z powodu ciągłych rotacji, a druga jest taka, że Glik i Szukała to raczej tacy typowi drwale w obronie i potrzebują kogoś kto ich będzie asekurował.

Natomiast Portugalia ma klasy światowej obrońców (np. Pepe ( ͡° ͜
  • Odpowiedz