Wpis z mikrobloga

Zacząłem dłubać sobie wstępnie, jak widziałbym serwis do zarządzania książkami/ebookami (i jak miałbym zarabiać). Wszelkie pomysły, czego Wam brakuje w obecnych rozwiązaniach, mile widziane, bo prowadzę rozmowy z dwoma portalami na temat ewentualnego wdrożenia.

jeśli chodzi o integrację na zewnątrz, to zakładam póki co wyłącznie podpięcie API goodreads + ewentualnie import/eksport do CSV/XLS oraz stworzenie prywatnego magazynu na ebooki do wysyłania na Kindle'a z poziomu strony

wołam udzielających się i plusujących w poprzednim wątku: @johnypl @Siwariusz @ryhu @Dziadekmietek @ffff @Grzesio87 @RafiRK @rudy2007 @dysia

#ksiazki #ksiazka #michalkosecki
Pobierz m.....i - Zacząłem dłubać sobie wstępnie, jak widziałbym serwis do zarządzania książk...
źródło: comment_rHh3AA3uQm6tcMuHLRgycCWGL0eVhWiB.jpg
  • 10
@michalkosecki: usiłuję się wczuć i określić czy byłoby mi takie coś potrzebne (zarzadzanie ebookami). kopie książek mam dropbox, samych książek mobi nie mam az tak duzo, moze z 50-60, wiec spokojnie mieszczą się na kindlu, z ktrego usuwam i tak wszystko to co przeczytalem. jakoś nie widzę korzysci z uzywania takiego serwisu, ale moze jest cos o czym nie wiem
@Nick3emnick: nie będzie to na pewno serwis dla wszystkich. :) ja przeczytałem już kilkanaście setek książek i chciałbym je móc gdzieś uporządkować, zebrać na podstawie tego zbioru rekomendacje, dorwać książki w atrakcyjnych cenach/promocjach lub pożyczyć od kogoś, kto ma swój egzemplarz - funkcje są do przemyślenia, ale tak jak piszę - nie planuję dogodzić wszystkim. :)
@michalkosecki: pamiętam kiedyś robiliśmy stronę gdzie były prezentowane właśnie okładki książek. Na projekcie było wszystko cacy, natomiast przy wdrożeniu okazało się, że okładki mają przeróżne formaty i nie ułożysz ich tak ładnie jak tutaj pokazałeś, a skadrować też nie bardzo się da, bo przecież nie utniesz kawałka okładki gdzie są np. teksty na dole etc. Przemyśl sobie jak to rozwiązać :)

Projekt bardzo czytelny, brakuje mi tylko dość istotnej informacji: format