Wpis z mikrobloga

@xavvax: we Francji nie jest tak źle. To raczej kwestia niechęci do rozmowy w tym języku, niż jego nieznajomości. Dużo (dużo) gorzej jest natomiast w Hiszpanii (co zostało trafnie oznaczone).
  • Odpowiedz
@xavvax: ja za to nie wierze w uk. kupa islamistów siedzi w domu sprowadzona z dalekich krajów pobierając socjał i nic więcej nie robiąc. (sprawdzone info) słowa po eng nie zamienisz!
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Zdziwiłbyś się ile osób w UK nie mówi po angielsku.

@nivixi: Też mnie to zaskoczyło. Myślałem, że jest gorzej biorąc pod uwagę, że pokolenie 40+ praktycznie nie miało możliwości kontaktu z angielskim w szkołach.

@bekoz: Raczej rodziny ściągane z Somalii, Indii, Pakistanu, ale znajdziesz też polaków co słowa po angielsku nie zamienią.
  • Odpowiedz
@wdowapotedlarzu: @bekoz: @ShpxLbh: mieszkałem w poprzednie wakacje w Szkocji z gościem, który siedzi tam od 7 czy 8 lat. Cały czas ta sama praca. Nauczył się jedynie poleceń, które dostaje od szefa - na zasadzie: słyszy 'A' i wie co ma zrobić. Poza tym nic nie umie powiedzieć... Aczkolwiek zwróćcie uwagę, że to jest >95% - czyli równie dobrze może być 95,1 jak i 99,8 ;)
  • Odpowiedz