Wpis z mikrobloga

Mirkowi #hakierzy z #android , mam HTC Wildfire S i bardzo doskwiera mi mała ilość dostępnego miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu. Mounts2SD to nie jest niestety optymalne rozwiązanie - przymula, zżera baterię.

Miałem taki plan, żeby wziąć stockowy soft, powywalać niepotrzebny śmieć (dzwonki, themki, itp), zintegrować najnowsze google apps (żeby nowe wersje nie zajmowały /data/) i pomniejszyć partycję /system/ o wielkość wywalonego śmiecia, jednocześnie zwiększając /data/. Da się tak? Mam CWM oczywiście. #bojowkaandroid #pytanie #kiciochpyta #htc
  • 7
@L24D: Mam kartę klasy 10, jestem ciekaw na ile ją zajechałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak mówiłem, wolę nie montować partycji /data/ na karcie pamięci, gdyż tak jak wspomniałeś, uniemożliwia to wyjęcie karty podczas działania telefonu, poza tym karta prąd ciągnie i tego się nie przeskoczy.

No ale może warto spróbować. Czy ten konkretny skrypt widocznie wydłuża i tak długi czas odpalania telefonu?
@RicoElectrico: Wiesz tego telefonu i tak nic nie uratuje (są pierwsze buildy CM11 na 4.4, ale ich działanie jest dalekie od poprawnego), ale nie odczuwałem tego tak bardzo. Miałem kilkanaście aplikacji zainstalowanych, włączał się tak samo powoli, aplikacje których dane znajdowały się na karcie były jeszcze przez chwilę nie do odpalenia po uruchomieniu.

Softy od HTC mają gdzieś opcję szybkiego uruchomienia w aplikacji ustawień. Telefon startuje momentalnie ale kosztem baterii.