Wpis z mikrobloga

@whitewolfik: A tam nadal jest tak, że nagle wszystkie pasy schodzą się do jednego? Bo jakiś czas temu tam jechałem, korek dramatyczny i nie wiedziałem czemu. W końcu dojechałem i oczom nie wierzę. Wiadukt nad autostradą zwężony do jednego pasa, dalej przy bramkach też przejazd jednym pasem, chociaż obok kupa miejsca.
@whitewolfik: potwierdzam. Z Katowic na północ jedzie się 5h. Z czego godzina w łodzi, a kolejne 40minut na tym pier.. rondzie. Nie wiem co za młot taką organizację wymyślił, ale jak oni tam te bramki włączą, to korek będzie od Torunia po Częstochowę.
@whitewolfik: No, jak kiedyś skończą wszystko to będzie fajnie, ale na razie faktycznie tragedia. Rozumiem, że nie ma teraz konkretnej daty oddania odcinka Stryków - Tuszyn? Orientujesz się? Bo S8 to już chyba całkiem niedługo ma tam być.
@jamtojest: nie wiem jak data oddania ale od jednej wsi zaraz pod Tuszynem aż do samego Strykowa nie ma nawet metra asfaltu. Piętrzą się powoli betonowe słupy wiaduktów i mostów. Od Tuszyna w kierunku Wrocławia S8 otworzyli.
@whitewolfik: Ale tam chyba tylko kawałek tego S8 jest, będzie to miało większe znaczenie jak połączą z resztą.

Ważne, żeby na budowie coś się działo. Teraz to naprawdę są w stanie budować szybko, ale pod warunkiem że budują, a nie spierają się o kontrakt, czekają na przetargi i inne pierdoły.
@RRybak: Niestety, ale w miarę możliwości to Łódź lepiej omijać. Z Gierkowki w Kamieńsku zjeżdżasz na Bełchatów później Łask i dalej na Koło i wpadasz na A2. Żółtymi drogami, ale na spokojnie się jedzie i omija Łódź, przez którą przejechać w dzień to o matko..