Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję rady. Myślę bardzo wstępnie o jakiejś nowej maszynce do gierek. W grę wchodzi #ps4 z tym, że na chwilę obecną kupa z grami. Drugi pomysł jest na #pc podpięty pod telewizor + pad. Korzystał ktoś z takiego rozwiązania? Jak to się spisuje w praktyce ? No i ile trzeba wybulić na jednostkę centralną ( od kilku lat nie śledzę rynku, na co dzień używam lapka) #gry #komputery #kiciochpyta
  • 17
@fredie: nawet jak 3k wydasz, to narzekać nie będziesz

do tv podłączasz przez hdmi i masz full hd

z padem tez nie powinno być problemów, ja używam jakieś taniego szajsu na usb i na moje potrzeby sprawdza się świetnie ;)
Korzystał ktoś z takiego rozwiązania?


@fredie: przez chwile próbowałem i było nawet spoko, tryb big picture w steam i jazda. Nie wszystko zagrasz na padzie dlatego wole biurko z myszką i klawiaturą, bo granie w borderlandsy na padzie to masochizm dla mnie. Możesz rozważyć kupno ps3, tam jest więcej gier.
@biczplis: ile czasu pociągnę na takim pc bez większych inwestycji? @epi mam obecnie xbox360, więc pady są dobre - pytanie, jak wygląda kwestia konfiguracji gier pod pady? pamiętam czasy, gdy były to problematyczne...
ile czasu pociągnę na takim pc bez większych inwestycji?


@fredie: 2-3 lata? Mniej więcej.

jak wygląda kwestia konfiguracji gier pod pady? pamiętam czasy, gdy były to problematyczne...


Teraz to właściwie żaden problem. Większość gier automatycznie wykrywa pada od Xboxa.
@fredie: zalezy od gry, ale wiekszosc ma opcje konfiguracji, ja z pada od x360 nigdy nie korzystałem, ale z innymi nei miałem nigdy problemu, po prostu jak są widoczne w systemie normalnie to i gra nie powinna wybrzydzać

A komp powinien spokojnie starczyć imho na 4-5 lat. Ja mojego kupiłem ponad 2 lata temu, dałem 3400 bez monitora, i jak grałem na ultra wtedy, tak gram nadal teraz.
@epi: No muszę przemyśleć sprawę. Jakoś bardzo dużo nie gram, a to też istotne. Jak się rynek gier na nexgeny rozkręci to ps4 + ps plus to fajna opcja i tańsza trochę dla przeciętnego gracza. Z drugiej strony możliwość odpalenia nawet starszych gierek + rpgi obsługiwane za pomocą myszki na pc to też fajna opcja. Ciężki wybór
@fredie: @Primoza: grałeś kiedyś dłużej na konsoli? ja jak się przesiadłem dawno temu na konsole z pc byłem w szoku właśnie przez strzelanie za pomocą pada. Ogólnie można się przyzwyczaić, ale pro się na padzie nie pogra.
@fredie: pro nie pograsz w bf3 czy coda ale juz w gears of war myszka bys mocno lamił tak samo w scigałkach. Na konsolach nie ma tego problemu bo wszyscy grają na tym samym wiec skill
@fredie: imho pc to tańsza opcja, biorą po uwagę wysyp bundli i promocje na steamie, mozna mieć mnóstwo gier za grosze,

a do tego emulatory itp

no i to pewnie kwestia gustu, ale imho klawiatura + mysz bije na głowe wszystkie inne metody sterowania
@fredie: Komputer podpięty pod tv nigdy nie zastąpi konsoli z kilku powodów:

- gabaryty

- prądożerność

- cena

- skomplikowana obsługa, bo wiecznie trzeba coś konfigurować (codziennie jakiś mirek ma problem z niedziałającą grą)

- mimo wszystko bez klawiatury nie obędziesz się

- producenci gier liżą się po #!$%@? z amd/nvidia i co rok wychodzi nowa karta z obsługą nowych ficzerów

No i gracze konsolowi, to społeczność skupiająca się na głównej
@Miton3: osmielę się niezgodzić :)

żaden z argumentów nie uniemożliwia grania na tv

gabaryty, prądożerność, cena - imho rzeczy bez znaczenia, nie grasz 24h na dobę, nie widze problemu ani w nieco większym rozmiarze kompa stojącego obok tv (lub pod, kwestia mebli), ani znikomej róznicy w zuzyciu prądu, a ceno imho pc wyjdzie o wiele taniej, gdy zsumujesz koszt sprzętu i kilkudziesięciu gier

bo wiecznie trzeba coś konfigurować


imho najwięcej problemów
@fredie: Polecam takie rozwiązanie, ja to jak odpalę sobie w ten sposób grę to znajomi przychodzą i się pytają gdzie jest konsola. Poza tym gry na pc wyglądają lepiej, są tańsze, w strzelaniny czy war thundery możesz grać myszką, a samego kompa możesz użyć jeszcze na 1000 innych sposobów.
@fredie: Kierowałbym się raczej w stronę PS4. Jedyne co mi pozostaje, to polecić Ci, abyś poczekał do końca E3, bo pewno pokażą jakiegoś ex'a, który może Cię zainteresować.