Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #banki #aliorsync #sync #waluty #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank

Mirki, mam troszkę brytyjskich funciaków na rachunku walutowym w Syncu (T-Mobile), chciałbym je przelać na rachunek cinkciarza.pl, wymienić na złotówki i rozpier... wydać na życie, książki i konto premium na wykopie.

Żeby przelać jak najmniejszym kosztem funty z konta sync (tmobile) na konto aliora należące do cinkacirza, mam zrobić przelew zagraniczny czy krajowy?
  • 6
@futurememories:

No tak, ale nie będzie tak, że Alior zamieni mi funty na złotówki (aby wykonać przelew krajowy) -> bank cinkciarza złotówki na funty (bo wpłacę na konto prowadzone w GBP) i dopiero wtedy będę mógł wymienić GBP na PLN?
@K5HV: robisz przelew krajowy - wybierasz konto walutowe, wpisujesz ile funtów chcesz przelać - gotowe. W ten sposób przelewasz środki z konta walutowego na walutowe, więc żadnego przewalutowania nie będzie. PS. polecam walutomat.pl
@Qracz3k:

Pytam się, bo robiąc przelew z konta w GBP w TMUB (Sync) można zrobić przelew krajowy, albo przelew zagraniczny, wybrać kraj docelowy Polska i wybrać, czy ma być to przelew europejski (SEPA) czy SWIFT.

Nie wiedziałem że można robić krajowe przelewy w walucie innej niż PLN (no można jeszcze w EUR chyba).

@futurememories:

No dobra, tak zrobię, dzięki wielkie.

@WatchYourBack:

Grosz, czy dwa różnicy nie wiele mi zmienia,