Wpis z mikrobloga

@JaroslaPolskeZbaw: Jest nie tylko szyderą, ale tak jak napisałem genialną szyderą, bo rządzi się tymi samymi prawami.

Tak samo jak nie da się obalić wiary w Jezusa czy innej, bo zawsze są jakieś prawdy wiary, decyzje soboru, czy po prostu niezbadane boskie wyroki. Tak samo FSM jest nie do obalenia, bo ma te same "zabezpieczenia".

I to jest problem dla wierzących, że pod względem logiki i dowodu - wasza wiara zostaje
  • Odpowiedz
@JaroslaPolskeZbaw: To jaki ziemia ma kształt jesteśmy w stanie udowodnić (choćby zdjęcia z satelit). Swoją drogą dość marna próba uniknięcia odpowiedzi.

Ja chcę tylko wiedzieć, jakie są argumenty za tym, aby nie uznać pastafarianizmu za religię. Dowiem się i się zamknę. Obiecuję :)
  • Odpowiedz
@kubako:

Wiara w Jezusa ma tą przewagę że istnieje od tysięcy lat i przetrwała prześladowania a spaghetti to tylko używając nowomowy "beka" z katoli i nic poza tym.

Tak samo jak nie da się obalić wiary w Jezusa czy innej, bo zawsze są jakieś prawdy wiary, decyzje soboru, czy po prostu niezbadane boskie wyroki. Tak samo FSM jest nie do obalenia, bo ma te same "zabezpieczenia".


FSM jest do obalenia bo
  • Odpowiedz
spaghetti to tylko używając nowomowy "beka" z katoli i nic poza tym.


FSM to beka, ale ma bardzo konkretny cel. Zapoznaj się z historią powstania tej religii to może rzuci Ci to trochę światła.

FSM jest do obalenia bo nikt np z wyznawców nie ryzykował by życia


@JaroslaPolskeZbaw: No cóż. Właśnie próbowałeś "obalić" czy też przynajmniej uderzyć w podstawy tej religii i dostałeś takiego łupnia od założeń ich wiary, że rakiem
  • Odpowiedz
@JaroslaPolskeZbaw: Nikt nie ryzykuje życia, ponieważ LPS naprawdę kocha ludzi i nie wymaga od nich takich poświęceń.

Nie otrzymam, bo ich nie ma. Ludzie twierdzą, że to nie jest religia bez żadnych argumentów. Czytałem kilka definicji religii i pastafarianizm spełniał je. Nigdzie nie było napisane, że religia nie może naśmiewać się z innych wyznań. Wniosek z tego taki: jest to religia.
  • Odpowiedz
@zeligauskas:

takie bajki to możesz wciskać przedszkolakom, każdy wie, że to parodia religii i nic poza tym. Z Kubako jeszcze pogadam ale z tobą nie zamierzam bo ciagle udajesz, że LPS jest na serio. EOT z tobą
  • Odpowiedz
@kubako:

Zapoznaj się z historią powstania tej religii to może rzuci Ci to trochę światła.


sorry ale nie zamierzam tracic czasu na wypociny jajcarzy

że jak ktoś ryzykuje życie dla swojej wiary, to jest ona prawdziwa? W sensie nie wiara, tylko to w co się wierzy. Czy dowodem na istnienie Jezusa i Boga jest to, że iluśtam wyznawców oddało za nich swoje życie?


Z twojej perspektywy to nie jest dowód, ale
  • Odpowiedz
@JaroslaPolskeZbaw: Dlatego pytam czy z Twojej perspektywy to jest dowód - jeśli ktoś odda życie za Jezusa, to czy to w jakikolwiek sposób poświadcza za istnieniem Jezusa. Skoro nieoddanie życia za FSM ma świadczyć o jego nieistnieniu, to może tak właśnie myślisz?
  • Odpowiedz