Wpis z mikrobloga

#wifi #windows81 #ping

odkąd jestem na windows 8.1 mam problem z wifi. od razu zaznaczę, że w domu jest drugi laptop z windowsem 7 i wszystko chodzi ok, na telefonie z androidem też jest ok, a na moim lapku z tą 8.1 jest problem. co chwilę mi rozłączą internet w takim sensie, że jak pinguję jakiekolwiek ip to mam co chwile na jakieś 10-15 sekund czasem dłużej "request timed out". męczę się już z tym od marca i nic nie pomaga.

O dziwo jak połączę się z jakimś innym wifi to jest wszystko ok, tylko na tym tutaj na mieszkaniu jest problem, ale nie jest to wina sieci, ani routera

ma ktoś podobny problem lub miał?
  • 4
@3mielu: no a jak może być to wina sieci czy routera skoro inne urządzenia połączone z tym wifi nie mają żadnego problemu? problem tylko występuje wtedy i tylko wtedy gdy ja jestem połączony z tym wifi
@kkarol93: cześć, odgrzewam ale wiem o czym piszesz. Mam ten sam problem. Najłatwiejszym, co nie znaczy najlepszym rozwiązaniem jest przestawienie routera w tryb g (bo zapewne masz n). Niestety szybkość połączenia spada ale problemy powinny ci się skończyć. Dlatego zapewne w innym miejscu nie masz problemów bo router chodzi w trybie g.

To co piszesz jest to znany błąd Windows 8.1 i o dziwo nikt (ani MS ani producenci kart sieciowych)
@Basher: dzięki za informację, być może się przydadzą, aktualnie jestem w innym miejscu zamieszkania plus zainstalowałem Windowsa 8, ale jak wrócę do Krakowa to zobaczymy co będzie dalej :)