Wpis z mikrobloga

#zdrajca Marysia określiła premiera "zdrajcą" i "gryzie" Żydów

Wcześniej nieznana szerzej Marysia, z gorzowskiego II liceum, nagle jako uczennica zabłysnęła w mediach i stało się to tak, jakby spadła gwiazdka z nieba. Najpierw z uśmiechem i lekkim językiem orzekła, że premier jest "zdrajcą", a teraz wzięła się za Żydów i homoseksualistów. Społecznościowe media rozprawiają o niej na okrągło.

"Żydzi rozpijali Polaków podczas zaborów, zdradzili Polskę, nie chcieli się nigdy asymilować, sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych, ale trzeba im wybaczyć, jak na chrześcijan przystało" - tak napisała 17-letnia uczennica Maria Sokołowska, na jednym z portali społecznościowych. Zaistniała z głośnym i przemądrzałym akcentem odważnej nastolatki, gdy określiła premiera Donalda Tuska "zdrajcą", a w kilka dni później, nie przyjęła od niego kwiatów. Politycy prawicy i takież media, szybko okrzyknęły ją "pogromczynią" premiera.

W innym miejscu 17-letnia Maria Sokołowska pisze z kolei, że homoseksualizm to choroba. Homoseksualizm – według niej - został wykreślony z listy chorób psychicznych przez propagandę, przed którą "stoją piękne słówka równości i wolności, a idzie zniszczenie moralności człowieka oraz chrześcijaństwa" - twierdzi. I zastrzega, że teoria ewolucji Darwina, to "jedno z największych kłamstw i propagand w dziejach świata".

Jak informują media jest ona także ostrą przeciwniczką członkostwa Polski w Unii Europejskiej. "Ziemie, fabryki, firmy itd. są wykupowane przez zachodnie firmy, czyli zaczyna się 'kolejny rozbiór' Polski przez zachód, tym razem również z Francją i innymi państwami" - próbuje przekonywać w innym ze swoich wpisów, o czym pisze m.in. serwis dziennik.pl.

"Ta instytucja powoduje zahamowanie, a wręcz cofanie się Polski w rozwoju, zarówno gospodarczym, jak i politycznym. Narzucane są nam prawa dla homoseksualistów, prawa aborcyjne i inne tego typu, co pokazuje, że nasze państwo nie jest w pełni suwerenne" – akcentuje nakręcona politycznie i emocjonalnie 17-latka.

Jeżeli ktoś sądzi, że nastoletnia Marysia, licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego, nikogo nie lubi – myli się. Wprawdzie premiera Donalda Tuska i posła Janusz Palikota nazywa bez ogródek "miernotami politycznymi" to jednak wychwala pod niebiosa Antoniego Macierewicza. I zapewnia, że jak dorośnie i będzie pełnoletnia, zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość. Tusk jej zdanie jest zdrajcą, a Macierewicz - "to prawdziwy patriota".

Media społecznościowe, typu łotewski serwis Ask.fm - Questions and Answers (Pytania i Odpowiedzi), zasypywany jest teraz licealistką Marysią z Gorzowa, przez młodzież z całej Polski. Jedni ją chwalą i podziwiają za odwagę i nieustępliwą postawę wobec premiera Tuska, drudzy krytykują, wykpiwają i wyśmiewają, a czasem wręcz potępiają.

Anonim na portalu ask.fm/genevieve1997 - pyta: "kiedy będziesz w tańcu z gwiazdami?" - Hehe dobre XD – odpowiedź (20 osób lubi to). - Dlaczego hejterom nie odpowiadasz chamsko?? - Odpowiadam tak, jak myślę i nie chcę obrażac, zasmucac ludzi, przecież za nich też ''walczę'' o wolną Polskę, a na razie nie doceniają tego i ja nic na to nie poradzę :). - Pustak i chamska dziewczyna... - Przykro mi, że swoim zachowaniem skłoniłam Cię do tej refleksji (29 osób lubi to).

- Witam, Jestem specjalistą, lekarzem psychologii, psychoterapeutą, i stwierdzam, że powinnaś się leczyć. Najlepiej jakby zamknęli Ciebie w ośrodku zamkniętym na okres czterech tygodni i poddali leczeniu farmakologicznemu. pozdrawiam, dr Jan Pająk psycholog i psychoterapeuta. - Wutam, jestem Maria Sokołowska, mam 17 lat i chciałabym, żeby Pan wiedział, iż nie mam za złe tego, co Pan napisał :). Pisownia w dwóch ostatnich akapitach jest oryginalna.

Stanisław Cybruch
  • 11
  • Odpowiedz
jednak wychwala pod niebiosa Antoniego Macierewicza. I zapewnia, że jak dorośnie i będzie pełnoletnia, zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość. Tusk jej zdanie jest zdrajcą, a Macierewicz - "to prawdziwy patriota".


@stanislaw-cybruch: I w tym momencie jebłem xDD
  • Odpowiedz
@stanislaw-cybruch: Niech Pan jeszcze podaje źródła wypowiedzi, przynajmniej te z gazet i portali, bo wątpię że by chciało się Panu przekopywać przez miliard pytań na asku. Wtedy będzie Pan jednym z sensowniejszych wykopków którzy nie są wykopkami. A i własny komentarz i opinia byłby ciekawy jak nie zakłóci to pierwotnych założeń tych wpisów.
  • Odpowiedz
@stanislaw-cybruch: Wiem, wiem, nie czepiam się, po prostu przy okazji jak Pan gromadzi materiały mógłby Pan sobie zapisywać linki (polacam google stars, jeśli używa Pan chrome, lub Pocket) i na koniec felietoniku wrzucać. To jedynie propozycja, nie podważam Pana wiarygodności :) Gdyby ktoś chciał sobie we własnych zakresie rozwinąć temat ma wtedy ułatwioną robotę.
  • Odpowiedz