Wpis z mikrobloga

@Shewie: To ja to wiem, nikt nie mówi że mediateki są pogromcami bo nawet najlepszy jaki ma wyjść-6595T jest daleko za Snadragonem 801 a co dopiero 805, ale po prostu słuchawki są tańsze niż ze Snapem, Tegrą czy Exynosem. Wyjątek to Snapdragon 400 8626 w Hongmi, tylko to jest wykastrowana wersja zwykłego Snapa 400 o LTE i Wifi ac.
@89neo: :) Ja mam LG G2, jednak piszę to po to by ostrzec tych którzy wywalają kase bez sensu a z każdym kolejnym dniem ich android będzie robił downgrade wydajnościowy, miałem jednego MTK jako zastępczy kiedy mój poszedł do serwisu i po 2 dniach podziekowalem i wróciłem do zaszufladkowanego Huaweia Honor 2 z 2012 roku ktory do tej pory mimo ze to autorski Chinczyk z Chinskim autorskim procesorem dystansuje wszystko co
@Shewie: W założeniach 6595 miało być konkurentem dla 801-w benchmarkach osiąga powyżej 40 tys. punktów, parametry ma pozornie porównywalne jednak mimo początkowego zainteresowania LG montowaniem tego procka do G3 ale po testach zrezygnowali z tego-kolejny pseudoprocesor z napompowanymi parametrami. Nie wychwalam Mediateka-korzystałem co prawda tylko w sklepie z telefonów na wystawie z prockiem 6589, ale nawet moja stareńka X10 mini pro nie miała takich chwil zawieszki lak cuda "od" GoClevera, i
@Cinoski: żartowałem, ale nie lubie kiedy ktoś na wstępie zaczyna rzucać cyferkami z benchmarku z tej przyczyny iż nie mają one wiekszego znaczenia podczas obsługiwania samego systemu... jakże trudnego do płynnego udźwignięcia.
@Shewie: W Antutu mimo identycznego procesora Nexus 5 ma o wiele niższy wynik od konkurencji, ale nie znam osoby która to odczuła w praktyce -to tylko efekt psychologiczny, bo "pjękna" choć spowalniająca nakładka i wybujałe cyferki sprawiają że niektórym z telefonu korzysta się przyjemniej a Nexus nie daje ani pierwszego ani drugiego.
@Cinoski: cud o goclevera, nie można porównać do markowych telefonów, a octa core sprawdza się w przeglądarce świetnie, jak procesor w cenie snapdragona 400, jest dużo lepszy od niego to nic tylko brać
@botix: Tyle że gdy pierwsza aplikacja będzie obsługiwała 8 rdzeni to ten procesor będzie za wolny-1.7 GHz w wykonaniu Mediateka nie jest oszołamiającą prędkością, zwłaszcza że nawet mimo połączenia z 4--rdzeniowym procesorem graficznym 700 MHz nie potrafi udźwignąć najbardziej zaawansowanych gier które bez zająknięcia działały na większości 4-rdzeniowych SOC Qualcomma. To nie jest jakiś nowoczesny procesor-nie obsługuje LTE, Glonass, HSPA+ czy ANT+-większość tego nie odczuje, ale mimo wszystko aby aspirować do
@botix: Opierałem się na recenzji Zopo ZP998 http://swiatandroid.pl/recenzja-zopo-zp998/, mam nadzieję że jest w rzeczywistości lepiej (6589 nie radził sobie z Full HD mimo że wg. producenta powinien na co jednak nie pozwalała słaba grafika) jednak czekam niecierpliwie na 6595T, bo wreszcie ma mieć wszystko poza telewizją i zmywaniem naczyń co obecnie oferuje konkurencja.