Wpis z mikrobloga

@Sicamber: Problem pojawi się jeśli spółki energetyczne zostaną wykupione np. przez rosjan lub inne zaprzyjaźnione narody. Oddawanie bezpieczeństwa energetycznego kraju w ręce prywatne to bardzo niebezpieczna sprawa. W rękach "państwowych" też nie bardzo, ale trzeba znać umiar i wiedzieć jak to rozwiązać. Nie słyszałem jeszcze sensownej propozycji w tej sprawie z KNP i jest to jedna z rzeczy które mnie martwią, bo mają moje poparcie.
Oddawanie bezpieczeństwa energetycznego kraju w ręce prywatne to bardzo niebezpieczna sprawa


@Kozajsza: Nie bardzo rozumiem. Są konkurencyjni dostawcy prądu i już. Jak zaczną coś źle robić to zbankrutują. Też nie rozumiem wyrażenia bezpieczeństwo energetyczne. Jakiś czas bez prądu da się wytrzymać. A np. szpitale mają własne generatory, więc to nie problem.
@Camel665: Przecież może powstać setki małych elektrowni i po jednej w każdym mieście. Nie widzę tu żadnego problemu. No może trochę przesadziłem, ale gdyby chociaż istniało PODEJRZENIE, że ktoś wyłączy nam prąd, to konkurencja wyrośnie bardzo szybko.
@Sicamber: Jak nie rozumiesz pojęcia bezpieczeństwo energetyczne to wyjaśniam - to jedna z najważniejszych gałęzi bezpieczeństwa narodowego. W astronomicznym skrócie zajmująca się tym by państwo było niezależne energetycznie od podmiotów zewnętrznych, miało szanse zrównoważonego rozwoju energetycznego i w skrócie -by nie zabrakło prądu. Przerwa w dostawie prądu na kilka minut to miliony złotych straty.

Istnieje duże zagrożenie że przy niekontrolowanej prywatyzacji sektora energetycznego jakiś podmiot zewnętrzny np. wspominana Rosja wykupi pakiety
Istnieje duże zagrożenie że przy niekontrolowanej prywatyzacji sektora energetycznego jakiś podmiot zewnętrzny np. wspominana Rosja wykupi pakiety większościowe wszystkich liczących się spółek energetycznych. Wystarczy że wykupi pakiety Energi i Enei (stać ich na to) i może doprowadzić do załamu polskiej gospodarki windując ceny. A gwarantem bezpieczeństwa państwa jest dywersyfikacja źródeł energii.


@Kozajsza: aa, więc co do wykupienia przez jakiś RZĄD to polecam tę wypowiedź:
S.....r - > Istnieje duże zagrożenie że przy niekontrolowanej prywatyzacji sektora en...
@Sicamber: Nie mówię tu o jawnym wykupieniu przez rząd, nikt nie jest tak głupi. Wystarczy że taki GazProm (będący zależnym od Kremla) stworzy setki "spółek córek" na świecie, również w Polsce a potem przy ich użyciu będzie sukcesywnie wykupował pakiety spółek po kilka procent. Może to się dziać nawet latami i NIKT nawet NAJSPRYTNIEJSZY się nie skuma że to się dzieje, bo przecież wszystko jest w rękach prywatnych przedsiębiorców. A ci