Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, #!$%@? mnie sól na chodnikach - nie trafia do mnie argument, że oni od 50 lat sypią i jest dobrze, a ja jeden się #!$%@?. Nie jestem w stanie uwierzyć, że w całym cywilizowanym świecie #!$%@? się solą po chodnikach (drogi to osobny rozdział), że biało od niej aż po horyzont ludziom niszczą się buty i ubrania, i wszystko jest cool. Mamy XXI w., żyjemy w częściowo cywilizowanym kraju w środku Europy, wymyśliliśmy wycieraczki samochodowe, metodę rafinacji ropy, odkryliśmy pierwiastki promieniotwórcze, zbudowaliśmy największy posąg Jezusa , otworzyliśmy ponad 2000 biedronek - na wszystko co święte - musi być jakiś sposób żeby żyć inaczej. Żeby buty i nogawki spodni w zimie nie wyglądały jak obrzygane solą. W głowie mi się nie mieści, że ten problem jest nierozwiązywalny.

Podobno w Skandynawii nie mają problemu bo jest zimno (i w ciągu zimy jest po prostu minus 10 stopni i nie ma problemu, że się jednego dnia roztopi śnieg - drugiego zaś przyjdzie mróz). Na południu Europy nie mają problemu bo jest ciepło cały rok.

U nas się nic nie da bo w lecie jest ciepło, a w zimie zimno.

Nie da się budować niedziurawych dróg (swoją drogą dziury po zimie to podobno efekt solenia dróg) - bo w lipcu asfalt ma 30 stopni, a w styczniu minus 10.

Nie da się dobrze grać w piłkę nożną bo nasza liga gra 1/4 tego co porządne ligi europejskie, a piłkarze mają w zimie wakacje bo jest zimno i pada śnieg.

Nie da się uprawiać sportów zimowych bo śnieg jest tylko przez 3 miesiące w roku, a infrastruktura w górach jest do dupy.

#oswiadczenie #dziendobry #zima #firstworldproblems #jakzyc
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RageKage: Też mnie to denerwuje. Odechciewa mi się nawet kupować porządniejszych butów na zimę, bo kiedy widzę, jak sól żre moją (kolejną) parę to mnie szlag trafia. Nie dość, że paskudnie to wygląda to jeszcze trzeba wydawać coraz więcej na obuwie zimowe. To jakiś spisek. Czuję, że lobby solno-obuwnicze maczało w tym palce.
  • Odpowiedz
To jakiś spisek. Czuję, że lobby solno-obuwnicze maczało w tym palce.


@gaska: Chyba za dużo wiesz, ja bym dzisiaj na Twoim miejscu nikomu nieznanemu drzwi nie otwierał. I zasłoń firanki.
  • Odpowiedz
@gav: są też pochodne kwasu octowego lub mrówkowego - stosuje się je na lotniskach. Nie niszczą nawierzchni (sól powoduje rozsadzanie asfaltu przez wodę, gdyby nie sól dziur po zimie byłoby mniej) i nie powodują korozji - ale cóż lotniskom zależy na "użytkownikach", a drogowcy mają w poważaniu swoich klientów.

Niemniej jednak - ja o chodnikach, drogi to inna dyskusja ;)
  • Odpowiedz