Wpis z mikrobloga

@ryanrazdwa: Szkoda, że nie pokazałeś nagrania jak te bestie zjadają Mario :| nie ma nic złego w tym, że ratuje swoje życie broniąc się przed wrogo nastawionymi zwierzętami.
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Obronę konieczną stosuje właśnie Mario broniąc się przed wrogo nastawionymi zwierzętami. Tego dokładnie próbuję dowieść. Powiedz mi co się stanie gdy Mario zbliży się za bardzo do któregoś zwierzęcia? TAK, zostanie zaatakowany.
  • Odpowiedz
@-PPP-: zauważ, że Mario jest turystą, a zwierzęta są na swoim terenie. Wtargnięcie do posiadłości z zamiarem kradzieży wg mnie wystarcz do uznania tego za obronę konieczną.

Poza kradzieżą Mario niszczy własność publiczną (ściąga chorągiewki i rozbija murki, niszczy rabatki).
  • Odpowiedz
@tell_me_more: od kiedy zwierzęta mogą posiadać teren?

Poza kradzieżą Mario niszczy własność publiczną (ściąga chorągiewki i rozbija murki, niszczy rabatki).


Tu się zgodzę, ale działa w afekcie - zaginęła jego ukochana.
  • Odpowiedz
@-PPP-: jeśli nie posiadają osobowości prawnej (i mogą posiadać terenu), to nie mogą również odpowiadać za ewentualne szkody, wyrządzane Mario. Wg mnie najlepszą analogią jest pies zostawiony na podwórku.

Jeśli złodziej wejdzie - to ani pies, ani właściciel nie powinni odpowiadać za ewentualny uszczerbek na zdrowiu.
  • Odpowiedz