Wpis z mikrobloga

Mirasy poszukuję jakiś artykułów, publikacji, książek itd. dot. przestępstw w internecie. Chodzi mi konkretnie o sprawę przestępstwa Polaka, który umieszcza treści zakazane na serwerach zagranicznych jak to się ma do jurysdykcji prokuratury? Bo sprawa prosta gdy polak umieszcza coś w polsce na serwerach ale co gdy umieszcza to na serwerach krajów UE (domyślam sie, że tutaj prawo działa tak jak w kraju ale nie jestem pewien) lub gdy umieszcza to gdzieś w Rosji, Chinach, Afryce itd? Prosiłbym o jakieś tytuły, mogą być nawet artykuły z gazet.

#prawo #internet #przestepstwo #ksiazki #studbaza
  • 4
  • Odpowiedz
@yodaa1: no właśnie ciekawy... ale nie taki prosty jak się wydaje. Dziś odebrałem licencjat po poprawkach w 99% stylistyczne ale promotorowi zachciało się bym sprawdził ten temat jak to wygląda. Więc od jutra w czytelni siedzę a dziś nanoszę jego poprawki....

Chciałem na mgr pisać pracę dot. prawa autorskiego w dobie internetu (ACTA, Pirate Bay etc) jednak pomimo, że to cholernie ciekawe to cholernie trudne zagadnienia bo ilość wszelakich rozporządzeń
  • Odpowiedz
@Mordeusz: no słyszałem ale właśnie poszukam jeszcze. Sprawdzę jak tam wyglądała sprawa bo tam na bank serwery poza granicami były. Dzięki za przypomnienie sprawy :)
  • Odpowiedz