Wpis z mikrobloga

Interesuje się na wypoku ktoś może o #biomasa ? Potrzebne mi są dane o potencjale, zużyciu itd. w Polsce. Są dane na GUSie i innych portalach, ale może ma ktoś jakieś ciekawe zestawienie, wykresy, tabele itp. o produkcji energii elektrycznej i/lub ciepła.

Chodzi mi głównie o biomasę stałą, chociaż biogaz i biopaliwa też wchodzą w grę.

Jest to bardzo ciekawy temat odnośnie #oze i #energiaodnawialna ponieważ Polska oprócz węgla słabo wygląda w produkcji energii. Wiatry słabe, słońca mało a biomasy cała masa:)

#energetyka #statystyki #pytanie #kiciochpyta
  • 8
@ptto:


pdf o rynku biomasy w Europie i Polsce

O rynku biomasy w Polsce

Tutaj też w drugiej części o biomasie i potencjale

Od siebie dodam - współspalanie ssie - tylko układy ORC na np. odpadach drzewnych i biogazownie.

Biogazownie obecnie zazwyczaj przynoszą starty choć ponoć bywa też inaczej. Do poczytania [1], [2]

Typowo o ORC internet nie kipi materiałami ale: [1], [2], [3].

W Polsce działa ORC przy tartaku w
@babisuk: Google też mam na kompie;) tylko szukam, szukam a chodzi o selekcję danych z pewnych źródeł, dane mają posłużyć do pracy dyplomowej :/
@babisuk: Dzięki bracie, po zajęciach to wszystko przejrzę, ale już wiem, że i tak mi pomogłeś, kominki itd, bardzo na propsie bo chodzi właśnie o źródła energii lokalne rozproszone, jak i energetykę przemysłową i ciepłownictwo na większą skalę.