Wpis z mikrobloga

Wołam @wiewiorpl

Jako, że jakiś czas temu robiłeś AMA o życiu w Tajlandii (Bangkoku) mam pytanie: Na tle ostatnich wydarzeń politycznych w BKK i reszcie kraju (stan wojenny + zamach wojska) - jaki jest stosunek króla Ramy do tego wszystkiego? Czy on sprawuje jakąkolwiek inną władzę poza symboliczną/reprezentacyjną? Zdaję sobie sprawę ze stosunku Tajów do króla, nie wiem natomiast jaki może mieć on wpływ na bieżące wydarzenia. Co zamach stanu ma wspólnego z królem? Jak znajdziesz chwilę czasu to będę wdzięczny za odpowiedź i ogólne nakreślenie sytyacji. Pozdro.

#pytanie #polityka #tajlandia
  • 3
"Zamieszki" u nich to happeningi w porównaniu z tym co się u nas czasem działo, generalnie tylko kawałek bangkoku jest "okupowany". Król ma wpływ na państwo aczkolwiek pierwsze skrzypce gra raczej ichniejszy parlament (choć to właśnie zasługa ich króla że tajlandia się dynamicznie rozwija od początku swojej intronizacji naprawdę starał się zrobić wszystko dla swojego kraju.)

Zamach stanu nie ma nic wspólnego z królem (zarówno jeden jak i drugi obóz go ubóstwia).
@wiewiorpl Miałem okazję być w Lumpini parku kiedy stało tam miasteczko namiotowe. Wyglądało to tak jakby ci ludzie tam mieszkali.

Sporo wyjaśniłeś ale dalej niezrozumiałe dla mnie są powiązania Król - Obalony rząd - "Rebelianci". Jaką praktycznie władzę sprawuje król? Ma realny wpływ na to co się dzieję w Państwie?

Dzięki za odpowiedzi. Wciąż siedzisz w Tajlandii? Możesz powiedzieć czym się zajmujesz? Jak wygląda tam szukanie pracy przez obcokrajowca?

Pozdr