Wpis z mikrobloga

Zauważyłam, że jak rano wygrzeje agamosy na słonku, tak z godzinkę, to później przez cały dzień są jakieś takie aktywniejsze i chętniej jedzo :3

Zośka () Już 105g waży;D

Gruba () Ta za to 398g...;D

i w parze :D

A jajka dalej są jajkami.. Przedwczoraj Gama złożyła jaja, dzisiaj Alfa. Mam ich juz 16... 16 zapłodnionych jaj I ANIJEDNEGOWYKLUTEGOGEKONA....

#gekon #agamy #gady #terrarystyka #zwierzaczki

@GraveDigger @Froto @Xenesthis @PanKara @Wulfee @mero3 @Czerw2 @miesnakrowa @Kurgan @gobi12 @ufos @Lrrr @mpisz @Endorfinek @PanBulka @shymon @firezen @wysocki: @mactrix: @Rafal___
Khaleesi - Zauważyłam, że jak rano wygrzeje agamosy na słonku, tak z godzinkę, to póź...

źródło: comment_rbYRqZaSkaoEyBvomWsmMPQtSwJ77LqU.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@Khaleesi: Z tego co powiedział mi wet, agamy dziczeją od słońca. Nie wiem ile w tym prawdy, ale moja Jajcara jak się pogrzeje na słońcu to później przez kilka dni od samego rana drapie i biega po terrarium żeby ją wypuścić :D
  • Odpowiedz
@leworwel: no co Ty, pierwsze słyszę :D ale to jest zależne od tych "prawdziwych" promieni UVB, czy jak? bo w sumie okna zamknięte, a przez szyby to to nie przechodzi :D i w sumie nie nazwałabym tego dziczeniem, jakieś pobudzenie, czy coś ;D
  • Odpowiedz
@Khaleesi: Mówił, że chodzi bardziej o ciepło od słońca właśnie :D Że agamy żyjące przy sztucznym świetle, po przyjęciu naturalnego zachowują się jak na wolności i dziczeją. Podobno zna ludzi, którzy w lato cały czas trzymają agamy na balkonie i nawet nie można się do nich zbliżyć, takie płochliwe :D
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: no to takie, jak jedzie się na grila na pare godzin, bo pogoda piękna i słonko;) Stelaż z rurek PCV, siatka murarska, :uszyta" na wymiar, ścianka zrobiona ze styropiany i gipsu, wszystko zajmuje mało miejsca i można zawsze złożyć :)
  • Odpowiedz