Wpis z mikrobloga

@Vitz: Gdybym był Prezydentem / Burmistrzem / Wójtem też bym się chwalił, że na terenie mojego miasta / wioski, prywatny kapitał chce inwestować, bo to pokazuje, czy jest przyjazny klimat dla inwestycji czy nie.
  • Odpowiedz
@Masterfcb: Czym może zachęcić miasto? Bo mnie jako przedsiębiorcę zachęciłaby możliwość zarobku, czyli odnalezienie niszy na rynku oraz dosyć tania i wykwalifikowana siła robocza. Nie widzę tu sukcesu władz.
  • Odpowiedz
@Vitz: Nie chwali się, a prezentuje infografikę pokazującą że przedsiębiorcy chętnie inwestują w Łodzi, zamiast np. w Krakowie czy Pcimiu dolnym. Ostatnio wiele osób ma ból dupy że to miasto rozwija się we właściwym kierunku.
  • Odpowiedz
@Vitz: Ta infografika dotyczy miejsc pracy utworzonych przez zewnętrznych inwestorów przy współpracy z biurem dedykowanym do ich obsługi. Przy dużych inwestycjach wiele miast zabiega, aby to właśnie u nich powstały nowe miejsca pracy, więc poniekąd sukcesem miasta, jest przekonanie inwestora do ulokowania swojego biznesu własnie w tym mieście. Staram się nie chwalić, a bardziej informować, bo wiem, że praca to jeden z tych tematów, który najbardziej interesuje łodzian.
  • Odpowiedz