Wpis z mikrobloga

@mroz3: moim zdaniem w ostatnim tygodniu poparcie KNP bardzo skoczy, a elektorat PSL i być może SLD w tych wyborach nie dopisze za bardzo. Zauważ, że sondaże są zazwyczaj telefoniczne, więc reprezentacja KNP jest na pewno niedoszacowana, a SLD/PSL przeszacowana, bo to emeryci i ew. ludzie 40-50+ siedzą w domach. Moja babcia była już 2 razy w sondażach, przypuszczam, że oni mają głównie numery stacjonarne w bazie.

PO moim zdaniem wyprzedzi
  • Odpowiedz
moim zdaniem w ostatnim tygodniu poparcie KNP bardzo skoczy, a elektorat PSL i być może SLD w tych >wyborach nie dopisze za bardzo


@Goryptic: zbyt piekne aby było prawdziwe ale mam nadzieję, że się myle i bedzie tak jak psizesz:)
  • Odpowiedz
@Goryptic: też obstawiam 7-8% dla knp i zgadzam się co do niedoszacowania, różnice zresztą widać w sondażach CATI vs CAPI (face to face) - ok 1-2% na korzyść KNP.

myślę, że zgarną trochę elektoratu "niezdecydowanych", na finiszu więc wynik może jeszcze wzrosnąć do ok 10% (jeżeli zmobilizują swój dotychczasowy elektorat), w tych wyborach ale to, póki co - max.

PSL tym razem odpadnie. Od dawna nie miał tak słabego wyniku, ostatnio
  • Odpowiedz
PSL tym razem odpadnie. Od dawna nie miał tak słabego wyniku, ostatnio regularnie ląduje pod progiem w sondażach


@spluczka: PSL ma swój elektorat na wsiach, gdzie sondaży nie przeprowadzają.
  • Odpowiedz