Wpis z mikrobloga

@afrolo2568: koleś miał chyba z 75lat+ i jego nie uczyli empatii dla zwierząt tylko jak był problem to kocięta się topiło etc absolutnie nie popieram takiego zachowania ale trzeba brać poprawkę na to że kiedyś były nieco inne standardy praw zwierząt
inne standardy.


małego kociaka to jedyne co to się chce go przytulić

@afrolo2568: ty tak myślisz ja tak myślę ale pan który całe życie nosi pasze dla świń został wychowany tak, że kocięta się topi i nie przetłumaczyć. kara się należy to pewne
@afrolo2568: to jest bardzo prosta sprawa i logiczna do zrozumienia (zależy ile masz lat). Mianowicie wyobrażasz sobie na podwórku kilkanaście kotów? Potem one rosną i mnożą się bardzo szybko. Doświadczony dziad woli je zatłuc za młodych zamiast wszystkie mają później głodować. Dziki się wybija, bo są szkodnikami dla rolników, króliki zające tak samo. Takie życie.

@afrolo2568: Sterylizacja/kastracja kosztuje, zarcie kosztuje (głodujących Ci nie szkoda?), a koty na wsiach biorą się zewsząd, nie zapanujesz. Polują na kury, kaczki itd. Przykre zabijanie małych słodziaków, mnie też to zabolało i nie ze mną dyskutować, przedstawiam te argumenty, które mnie przekonują.
@szwendacz: Ja mimo wszystko nie umiem tego zrozumieć. Sterylizacja owszem kosztuje ale jak ktoś wysterylizuje swoją kotkę za te 600zł to ma spokoj na zawsze a jak ktoś ma kota to kastrując go oszczędza problemu sąsiadowi z niewysterylizowaną kotką.