Wpis z mikrobloga

#grybezpradu #gryplanszowe #festiwalgramy #gdynia mała fotorelacja z wiosennej edycji Festiwalu Gramy 2014. Autorka galerii: @okraska i niżej podpisany @tomash-pl. A już jutro na http://boardgamegirl.pl wrażenia z rozgrywki w prototyp gry Abyss. Ja od siebie powiem, że gra bardzo udana, prześliczna i na pewno kupię :)

Galeria: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.797122960297873.1073741828.100000005294890&type=1&l=df03c18164
  • 10
@tomash-pl @okraska : Dzięki za zdjęcia :)

A można liczyć na tekst o Magnatach? Jak na razie wszyscy się rozpływają, a okraska napisała w komentarzu do zdjęcia o grze troszeczkę bardziej sceptycznie. Chciałbym ten punkt widzenia też poznać, bo zastanawiam się nad wsparciem.
@imrahil99: opiszę jutro i będę wołać na wykopku pod tym wpisem, bo gra ma potencjał i jak się gra w milion gier na raz to Magnaci mogli stracić w moich oczach, jednak pewne wady są, ale to w każdej grze się znajdą. Teraz spać, odpowiem jutro. :)
@imrahil99: to może tak na szybko z mojej strony - gra mnie nie porwała, ale najprawdopodobniej było to spowodowane tym, że ciężko mi było przeswoić jej - nota bene dość proste - zasady. Graliśmy w nią z @okraska pod koniec drugiego dnia festiwalu i myślę, że to po prostu zmęczenie i przesycenie nadmiarem nowych zasad z nowych gier. Niemniej jednak gra ma sporo plusów i pewnie kilka minusów. Z minusów to,
@tomash-pl: Dzięki. Twój tekst jest dla mnie naprawdę pomocny. Chyba jeszcze się zastanowię, może jeszcze będzie okazja zagrać w ciągu najbliższego miesiąca.

A jak jest w decyzyjnością i realizowaniem obranej strategii w grze w którą ograł Cię sześciolatek? ;)
@imrahil99: Splendor to dla mnie w ogóle objawienie roku. Nigdy w żadna grę nie grało mi się tak przyjemnie. Gra się w otwarte karty, z banalną wręcz, ale dobrze dopracowana mechaniką. Musisz pozyskiwać klejnoty i zdobywac karty, które dają bonusy i punkty zwycięstwa. Bonusy ułatwiają zdobywanie coraz trudniejszych kart i zachęcają arystokratów do odwiedzenia Twojej kolekcji, co daje dodatkowe PZ. W każdej chwili widzisz, co jest na stole i planowanie tu
@imrahil99: chyba wszystko co chciałam powiedzieć to @tomash-pl powiedział. :D ten Prałat to naprawdę dobra karta i jeśli się ją zdobędzie kilka razy to można być pewnym, że się wygra. Ogólna koncepcja dobra, plansza piękna, ale brakuje na niej podliczania punktów na niej, bo wiele rzeczy trzeba było policzyć oddzielnie i przy 5 osobach mogło się pomylic. Myślę, że jeszcze grę rozegraliśmy bez głównej koncepcji autora, a mianowicie negocjacji "ja ci