Wpis z mikrobloga

Zapisałem sobie w bibliografii dodatkowo prezentacje, którą muszę puścić na rzutniku, jak myślicie zrobić to najlepiej? raczej nie może to być żadna ściąga z której mogę czytać (tak mi się przynajmniej wydaje logicznie) wiec po prostu rzucę jakieś resztki szczegółów których nie ująłem w ogólnej prezentacji mówionej, puszcze ją i miedzy czasie będę opowiadał moją z pamięci. Macie lepsze pomysły? #matura #maturazpolskiego #egzminustny
  • 12
@KaarasKar: A może wiesz jescze ile można za taki dodatek dostać więcej pk? Bo nie wiem jak bardzo mam się starać, czy lepiej poświęcić trochę więcej czasu na na główną? Jeśli 1-3 pk to szkoda tracić więcej czasu :P
@Rhimdir: Nie mam zielonego pojęcia, ja miałem temat o wojnie trojańskiej, miałem prezentacje w niej jakieś obrazy powiązane z tematem itp, do tego podkład ale kazali mi ściszyć bo akustyka na sali była beznadziejna. Fragment "Troi" wybrałem walkę Achillesa i Hektora lecz to też nie przypadło komisji do gustu :D na szczęście umiałem i odpowiedziałem na pytania ;d Nie wiem jak to może Ci pomóc wszystko zależy od tego jak to
@Rhimdir:

za prezentację tematu:

5 pkt (3 za zawartość merytoryczną , 2 za kompozycję) – 25% ogólnej punktacji,

za rozmowę:

7 pkt – 35% ogólnej punktacji,

za język:

8 pkt (oceniany w obu częściach egzaminu) – 40% ogólnej punktacji.

Nie ma żadnych punktów za dodatkowe bajery, liczy się to co przedstawisz i co powiesz.
@Rhimdir: (#) Gdyby za prezentacje były dodatkowe punkty to każdy by ją robił. Prezentacja nie ma być bajerem tylko ma przedstawić coś czego nie możesz powiedzieć np. zdjęcia, obrazy, filmy, muzykę.
@Benzen: @krzeslo: dobrze wiedzieć, choć to trochę niesprawiedliwe bo jeśli jej nie będę mial, a wpisalem w dodatkowej zawartości w bibliografi, to odejmą mi pk. Przynajmniej z tego co mi moja polonistka powiedziała....
@Rhimdir: niesprawiedliwe by było, jakbyś miał mieć dodatkowe punkty za zrobienie prezentacji. Jeśli twój temat wymaga pokazania jakichś zdjęć / filmów, tak jak mówi @Benzen, to powinieneś sobie wcześniej zdawać z tego sprawę, wpisać to pod bibliografią i to jest moim zdaniem w porządku.
@krzeslo: @Benzen: Widzie że trochę o tym wiecie, wiec żeby nie spamić zapytam tutaj o jeszcze jedno. Mam parę cytatów w prezentacji i czy mogę cytaty przynieść sobie na kartce, jeśli nie wpisałem sobie cytatów w materiałach dodatkowych w bibliografii? Jak nie to po prostu je pominę, albo opowiem własnymi słowami.
@Rhimdir: Ja wiem tyle, co powiedziano mi w szkole, sam jestem tegorocznym maturzystą i w środę mam ustny polski. Jestem prawie pewny, że nie można tak zrobić. Sam mam ze trzy cytaty, ale umiem je powiedzieć z pamięci. Komisja prawie na pewno się nie zgodzi, chyba że masz w komisji kogoś bardziej przyjaznego uczniom niż ja, bo ja będę wygłaszać prezentację przed dyrektorem :P
@krzeslo: No nic spróbuje, bo są to dość długie cytaty, i z pamięci na pewno coś pochrzanię. Ogólnie kartę z cytatami można mieć, bo mój kolega tak zrobił, tylko problem w tym ze ja nie miałem zbyt dobrej koncepcji na prezentacje przed złożeniem bibliografii, i nie wszystko ująłem.

No to życzę powodzenia, ja robię ostatnie powtórzenia i lecę sobie pogadać z komisją :)