Wpis z mikrobloga

#chemia wg mnie trudna, nie wiem jak niby miałem policzyć siłe ogniwa z logarytmu no ale dobra. Powiedzcie mi tylko kilka wyników czy mam dobrze: 86 sekund, 6,6% masy soli bezwodnej, zostało 1/3 mola kwasu etanowego, z wytrąceniem osadów NIE, TAK. W tym zadaniu z H2O2 to jest niepolarna? I hybrydyzacja jej sp3?

#matura
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@erytrocyt: Ale wiązanie peptydowe powstaje między H2N a COO-, druga grupa karboksylowa w Asp jest z łańcucha bocznego i nie tworzy w. peptydowego. Ale teraz tak patrzę i sam nie wiem, czy jako produkt kondensacji nie można jeszcze uznać połączeń grup funkcyjnych łańcucha bocznego... Ciężka sprawa, ale peptydy na pewno 4 różne.
  • Odpowiedz
@okim nie no kurcze, chodziło im o kondensację, więc ja przyjąłem, że z tą drugą grupą COOH także może się tworzyć wiązanie, na razie nie można być niczego pewien dopóki nie opublikują klucza
  • Odpowiedz
@erytrocyt: Jeśli tworzyłoby wiązanie też z łańcuchem bocznym, to powstanie chyba nawet 6 różnych produktów. Warto w takim razie na klucz zaczekać, sam nie jestem pewien.
  • Odpowiedz
@okim: Przecież skoro reaguje 1 cząsteczka ala z 1 asp to nie powstanie peptydyy Ala-Ala ani Asp-Asp. Powstaną 2 w wyniku przyczepienia grupy aminowej z alaniny do grupkarboksylowych Asp oraz 1 w wyniku przyczepienia grupy aminowej Asp do grupy karboksylowej Ala.
  • Odpowiedz
@headbucket: Myślę, że każdy normalny egzaminator Ci to uzna. Ja to rozpisałam i też mam nadzieje, że nie będzie to błędem. No i że nie trzeba było pisać jonów H+ nad strzałką.
  • Odpowiedz
@Ermine: @headbucket: @okim: ale reakcje z galem trudne wg. mnie. A nikomu nie wyszło 0.06 z tym kwasem solnym? Aha no i w tym wzorze kwasu borowego zaznaczyłem takimi strzałkami elektroujemności między tlenem a borem to dobrze będzie?
  • Odpowiedz
@vectus: Wyszło, ale w 0,15 dm3, a to miało być stężenie molowe. 1 punkt dostaniesz za obliczenia. W kwasie też tak zrobiłam i myślę, że dobrze.
  • Odpowiedz
@vectus: też nie mam pojęcia. ja dałem też egzotermiczną. może zaraz poprawią, na biologii też się z czymś pomylili i po godzinie już było inaczej.

ale #!$%@?łem z tymi asymetrycznymi w cytrynowym. :D
  • Odpowiedz